1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:21
    1942. április 26. Újpest FC- Nagyváradi AC 7:0 (5:0)
    Megyeri út, 10.000 néző V:Kőhalmi
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Pozsonyi,Várszegi,Szusza,
    Zsengellér,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:0 Kalocsay dr. (1p.), 2:0 Szusza (6p.), 3:0 Szusza (20p.), 4:0 Szusza (23p.), 5:0 Szusza (31p.), 6:0 Kalocsay dr. (50p.), 7:0 Várszegi (83p.).

Az Ujpest nagy fölénnyel és megérdemelten győzött. A nagyváradi együttes védelme igen gyengén szerepelt és a csapat csak szünet után mutatott valamivel jobb játékot.
    Fél perccel kezdés után Kalocsay dr. sarokrúgása érintés nélkül jutott a nagyváradi kapu bal sarkába. 1:0. A 6. percben Zsengellér 16. méteres szabadrúgása Szuszához jutott, aki védhetetlen gólt lőtt. 2:0. A meglepődött nagyváradi együttes kapuja továbbra is erős ostrom alatt állott. A 15. percben eredménytelen sarokrúgás volt az Ujpest kapuja előtt. A 20. percben Nagymarosi szabadrúgását Szusza értékesítette. 3:0. Négy perccel később gyors támadás befejezéseképp újból Szusza volt a góllövő. 4:0. A 29. percben a kitűnő formában lévő Szusza újabb gólt rúgott. 5:0.
    Szünet után a játék az Ujpest támadásaival folytatódott. A NAC védelme kapkodva dolgozott. A 4. percben Kalocsay dr. szép lövése került a hálóba. 6:0. A 13. perctől kezdve a nagyváradi együttes is feljött, Sárvárinak egyik lövése magasan kapu fölé jutott, újabb bombája kapu mellé került. Ugyanez volt a sorsa néhány perccel később Bodola lövésének is. A 24. percben a nagyváradiaknak kedvező helyzetét rontotta el Bodola kézzel érintve a labdát. A 29. percben sarokrúgás volt az Ujpest ellen: Haláti lövését Sziklai fogta. A 34. percben Bodola félfordulásból hátracsavarva lőtt kapura. A 38. percben Tóth III. a sarokrúgásból hozzá visszakerült labdát rúgta kapu mellé. Ezután Kalocsay dr. átadását Várszegi a nagyváradi kapu jobb sarkába lőtte. 7:0. Az utolsó percben Szusza magas lövését kellett védeni Solymosinak.