Nagyváradi AC - Újpest FC 2 : 1 14:45

2015.05.22, 18:59
    Borús, kissé szeles időben folyt le a nagy érdeklődéssel várt küzdelem. A játékidő elején a NAC lendületesen támadott s az első öt percben az ujpesti kapu előtt folyt a játék. A vendégcsapat ezután feljött és több jó támadást vezetett. A 14. percben Tóth III. közeli veszedelmes lövését Verseczi vetődéssel védte. A 15. percben a NAC szerezte meg a vezető gólt: Sárvári közelről védhetetlen lövéssel juttatta a hálóba a labdát. 1:0. A NAC maradt támadásban, de az Ujpest keményen védekezett. A 19. percben az Ujpest veszélyeztetett, de Penderi éles lövése nyomán a kapu fölé ment a labda. A 22. percben Ónodi hazaadását Vécsei nem érte el, a befutó Pozsonyi azonban kapu mögé lőtte a labdát. A 28. percben Bodola 16 méteres szabadrúgását mentette Verseczi. A 36. percben Zsengellér szép lövését Vécsei a levegőben úszva hárította el. A félidő utolsó perceiben az Ujpest térfelében folyt a játék.
    Szünet után a NAC nagy erővel támadott, gólt azonban mégis az Ujpest ért el az 5. percben, amikor Biró labdájával Zsengellér elfutott, kicsalta kapujából Vécseit, majd Szuszához továbbította a labdát, aki közelről az üres kapuba lőtt. 1:1. Az Ujpest támadásai ritkábbak voltak, de veszélyesebbek. Vécseinek sokszor kellett beavatkoznia a játékba. A NAC több támadása lesálláson akadt el. A 25. percben Lóránt 16 méteres szabadrúgása a kapus kezébe jutott. A játékidő további részében változatos játék folyt a pályán. Mindkét fél több sarokrúgást ért el. A 42. percben Tóth III. kapu elé ívelt labdáját Sárvári lőtte kapura, Balogh II. kézzel ütötte le a labdát. A játékvezető gólt ítélt, tekintve, hogy a labda már túljutott a gólvonalon. Az ujpestiek tiltakoztak az ítélet ellen s a játékvezető feleselés miatt Birót kiállította. 2:1.