1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 20:57
    1941. október 12. Szeged FC- Újpest FC 2:2 (1:0)
    SZAK pálya, 2.000 néző V:Vass
    Újpest: Aknavölgyi-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Szusza,Zsengellér,
    Zörgő,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:1 Szusza (61p.), 1:2 Kalocsay dr. (65p.).

A hideg, szeles időjárás miatt csak kisszámú közönség jelent meg a mérkőzésen,mely pedig az idény legizgalmasabb küzdelme volt. Szünet előtt a Szeged, második félidőben az Ujpest volt fölényben, aszerint, amint a szél támogatta a csapatokat.
    Szeged eleinte számos támadást vezetett, a jó helyzeteket azonban a csatárok nem tudták kihasználni. A 36. percben Bognár átadásából Harangozó védhetetlen gólt rúgott. 1:0. A Szegednek ezután is volt több gólhelyzete, melyek kihasználatlanul maradtak.
    Szünet után az első támadásokat a szegediek vezették. Az első percben Bognár lövése a kapufáról pattant vissza. Lassan az Ujpest is feljött és a 16. percben mikor Zsengellér lövését Tóth kiütötte a befutó Szusza gólt rúgott. 1:1. Az Ujpest tovább támadott és a 20. percben megszerezte a vezetést is, Kalocsay sarokrúgása ugyanis érintés nélkül hullott a hálóba. 1:2. A 27. percben Zörgő bombája kapufáról pattant vissza. Ezután a játék változatossá vált, sőt a 43. percben Baróti átadásából Nagy ki is egyenlített. 2:2.