Békéscsabai Előre FC - Innstadt-Stadler FC 0 : 0 15:00

2017.01.09, 15:34 (szerk.: 2021.09.04, 23:14)
    Békéscsabai Előre FC - Innstadt-Stadler FC 0-0

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 4000 néző
    V.: Varga S. (Cserna, Szilágyi)
    Békéscsaba: Udvarácz 6 — Csató S. 6 — Balogh 6, Kovács T. 6 — Zahorán 4, Sándor 5, Filipovics 5, Kasik 4 — Fodor 4, Szarvas 5, Puskás 4. Edző: Pásztor József
    Stadler FC: Békési 5 — Dragoner 6 — Kertész 5, Resko 5, Csehi I. 5 — Lázár 4, Jeremejev 6, Molnár 6, Csehi Z. 5 — Jeliszejev 4, Lehota 4. Edző: Sándor István.
    Csere: Lehota helyett Kovács Zs. (5) a szünetben, Puskás h. Szabados (-), Fodor h. Major (-), mindkettő a 67., Zahorán h. Csepregi (-) a 84., Jeliszejev h. Szentmártoni (-) a 90. percben.
    Sárga lap: Resko (szabadrúgásnál nem adta oda a labdát) a 6., Dragoner (Szarvas feltartásáért) a 27., Molnár (Zahorán buktatásáért) a 32., Sándor (Jeremejev bokáját összeakasztotta) az 51., Major (reklamálásért) a 84. percben.
    Szögletarány: 10:2 (4:0).

Mindkét szakvezető egy-egy helyen változtatott az eredetileg megadott kezdő csapaton, így Pásztor Major helyett Zahoránt küldte pályára, míg Sándor István Bulders helyett Jeliszejevnek szavazott bizalmat.
    A kezdő rúgást a békéscsabai Holstein Söröző vásárolta meg.

12. perc: Jeremejev távoli bal alsó sarkos lövését hárította vetődve Udvarácz.
    15. perc: Szarvas a 16-os bal sarkától egy lépésre óriási erővel meglőtt egy szabadrúgást, Békési kapus elsőre kiejtette a kezéből, csak másodjára tudta megkaparintani a labdát.
    19. perc: Csehi I. kapáslövése zúgott el a bal felső sarok fölött.
    23. perc: Fodor öt embert is kicselezett a 16-oson belül, már-már lövésre lendült a lába, amikor az utolsó pillanatban egy védő közbeavatkozott, így csak szöglet lett a dologból.
    38. perc: egy, a kapu előtt pattogó labdát Kasik 15 méterről az üres kapu fölé emelt.
    43. perc: Kovács T. 32 méteres távoli lövése suhant el a bal kapufa mellett.
    45. perc: egy bal oldali akció végén Kasik gurított vissza Szarvas elé, aki viszont nagy helyzetben 13 méterről fölé vágta a labdát.
    48. perc: Jeremejev 24 méteres csavart szabadrúgását húzta le Udvarácz a léc elől.
    60. perc: beszorult a Békéscsaba, Jeremejev 15 méteres lövését Csató S. a kivetődő Udvaráczot megelőzve az ötösről a mezőnybe vágta.
    69. perc: Kovács Zs. a jobb oldalon végigszáguldott, Kasik Zs. két lépés hátrányból követte. A Stadler cserejátékosa remekül belőtte a labdát, Jeliszejev elől azonban a kivetődő Udvarácz elütötte a labdát, a védők pedig felszabadítottak.
    76. perc: Szarvas visszagurítását Major lőtte 16 méterről alig mellé.
    82. perc: Szarvas balról szögletet hajtott végre, a labda Szabados előtt landolt, aki szemben a kapuval, négy lépésről, kapásból az egyik védőt találta telibe.
    86. perc: Szabados háttal a vendégek kapujának a 16-osról ollózott, a labda a felső kapufáról perdült a játéktéren túlra. kép
    A fehér mezes Csehi István a földön csúszva ment a sötét mezes Szarvas elől, hátul Kertész. A békéscsabaiak negyedik NB I-es találkozásukon sem tudták legyőzni az akasztóiakat.

A kétnapos Békéscsaba-Stadler találkozó első felvonását rendezték tegnap (ma, csütörtökön a bíróság előtt folyik a „meccs”, a másfél évvel ezelőtti vesztegetési gyanúval terhelt ügyet tárgyalják a békéscsabai bíróságon).
    Ez egyáltalán nem feszélyezte a két csapat játékosait, de a látottak alapján fel sem dobta őket. Meglehetősen unalmasan gurigáztak az első félórában, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Olyannyira, hogy az első 45 percben a támadók mindössze egyszer-egyszer találták el a kaput.
    Békési, a vendégek portása ettől függetlenül néha bizonytalankodott, két-három alkalommal csak másodjára tudta megkaparintani a labdát. Ezt sem tudták kihasználni a hazai csatárok, akik körbelőtték a kaput. Az idő előrehaladtával a vendégek látva, hogy a házigazdák nem rángatják agyon az istrángot, mind gyakrabban átmerészkedtek a felezővonalon túlra, így kiegyenlítettebbé vált az első játékrész finise.
    A fordulás után már nem csak egalizálta a korábbi csabai enyhe mezőnyfölényt a Stadler FC, hanem ők kerültek fokozatosan fölénybe. Ráadásul egyre többet és veszélyesebben támadták Udvarácz kapuját, akit alaposan megdolgoztattak.
    A békéscsabai csapatban egyik-másik játékos elfáradt, ezért kettős cserével próbált frissíteni Pásztor József. Ez be is jött, Szabados némi színt és lendületet vitt a hazaiak játékába, ám - miként ősszel is oly gyakran - ezúttal sem tudta bevenni az ellenfél kapuját. A finisben egyre többet támadott a Békéscsaba, de továbbra is ártalmatlannak bizonyultak. Mindkét csapat igaziból csak 20-20 perc játékot mutatott be, a mérkőzés többi része feledhetőnek bizonyult.
    Így a döntetlen igazságosnak mondható. Ám az is a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Stadler elleni hőn óhajtott első csabai győzelem elmaradása néhány hazai kulcsjátékos halványabb teljesítményének köszönhető.

Edzői nyilatkozatok
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az ellenfél nagyon fegyelmezetten és taktikusan futballozott, ám hazai pályán ennyi helyzetből be kellett volna találnia a csabai csapatnak a kapuba. A mérkőzés egészét végig támadtuk, de egyszer sem sikerült feltennünk az i-re a pontot. Ezért elmaradt a hőn óhajtott győzelem.
    — Miben látod a gólképtelenség okát?
    — Kulcsárra nem számíthattam, miután egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott a múlt heti kiállítást követően. A pályára lépő csatárok pedig halvány teljesítményt nyújtottak. Szabadost csak csereként küldtem be a pályára, mivel a három szerbiai játékosnak szavaztam bizalmat a kezdőcsapatba. De hiányzott Szenti, és a máskor meghatározó Mracskó is, noha a gólokat nem nekik kellett volna rúgni akkor sem, ha rendelkezésemre álltak volna. Voltak helyzeteink, de hát ilyen a futball.
    — Kikkel voltál elégedett?
    — Balogh jó játéka örvendetes, de ugyanakkor elgondolkodtató, hogy 18 éves korára sorozatban neki kell a legjobb teljesítményt nyújtania.
    Sándor István, a Stadler FC edzője:
    — Öt újoncot avattunk, ami különösen az első félidőben érződött játékunkon. Ekkor csak a szerencse segített rajtunk. Szünet után ha némi szerencse árán is, de kiérdemeltük a pontot.
    — Nem volt egy egetrengető találkozó. Egyetért ezzel?
    — Azért a második félidőben valamivel jobb volt a játék, és mi is többet támadtunk.