Újpest FC - Debreceni VSC 10 : 1 13:45

2015.05.22, 18:57
    Az Ujpest hatalmas gólarányban győzött váratlanul gyengének mutatkozó vidéki ellenfelével szemben. Az Ujpest csapata minden részében kifogástalanul és nagy játékkedvvel játszott, míg a vendégcsapat egészen gyenge játékot mutatott. Csatársora nem tudta tartani a labdát és a védelem, élén a kapussal nem tudott megbirkózni a kitűnő kedvvel játszó ujpesti csatárok támadásaival.
    A 4. percben Zsengellér beadását Várnai a kapus kezébe rúgja és a visszapattanó labdát Zsengellér a hálóba továbbítja. 1:0. A 12. percben Balogh I. beadása a felső kapufáról pattant Spányik felé, aki félmagasan Várnaihoz játszik. Várnai fordulásból a jobb felső sarokba lőtt. 2:0. A 24. percben erős támadás után Szusza bombája révén az Ujpest megszerzi a harmadik gólt. 3:0. A 29. percben Balogh II. kapufáról visszapattant lövését a befutó Várnai értékesítette. 4:0. A 44. percben Zsengellér 20 méteres bombája újabb ujpesti gólt jelentett. 5:0.
    Szünet után az Ujpest fölénye fokozódott és a 16. percben hosszabb ostrom után Szusza megszerezte a hatodik gólt. 6:0. A 27. percben Penderit a tizenhatos vonalon belül kézzel akadályozta Nagy, a megítélt tizenegyest Zsengellér a kapus kezébe rúgta. A kapus a labdát kiejtette és a berohanó Zsengellér a hálóba gurította. 7:0.
    A 29. percben a DVSC megszerezte egyetlen gólját Sidlik révén. 7:1. A 32. percben Spányik révén az Ujpest újabb gólt ért el. 8:1. A 36. percben Balogh II., Zsengellér és Szusza összjáték után Szusza volt eredményes. 9:1. A 38. percben Zsengellér egyéni játék után beállította a végeredményt. 10:1.