Budapesti Elektromos TE - Újpest FC 0 : 3 15:00

2015.05.22, 19:01
    Az Ujpest erős küzdelem után megérdemelten győzött.
    A széltől támogatott Elektromos az első félidőben rögtön támadólag lépett föl, csatársora több jó helyzetet dolgozott ki, melyeket azonban a belsők elhibáztak. A 10. percben Hidegkuti lövése kapufáról pattant vissza. Később az Ujpest is feljött. A 12. percben Szusza labdájával Várnai kiszökött és Bakon mellett a vezető gólt lőtte. 0:1. Az Elektromos a gól után is támadott, de az ujpesti csatárok szórványos lefutásai veszélyesebbek voltak. A 25. percben Várnai kapu előtti kavarodásból újból eredményes volt. 0:2. A félidő hátralévő része mezőnyjátékkal telt el.
    Szünet után eleinte a szél ellen játszó Elektromos nagy erővel küzdött, s csatárai a mezőnyben igen jól mozogtak, de a kapu előtt tehetetlenek voltak. A 20. percben Verseczi az Ujpest kapusa csak nagy önfeláldozással tudott az utolsó pillanatban menteni a ráfutó Marosi elől. A 38. percben Elektromos támadás után esett a mérkőzés utolsó gólja. Felszabadító rúgás révén a labda Várnaihoz, tőle pedig Pozsonyihoz került, aki közelről nem hibázta el a célt. 0:3. A játék ettől kezdve eldurvult s mindkét oldalon több sportszerűtlenség történt. A 40. percben Zsengellér lövése az alsó kapufáról pattant vissza. A hátralévő időben az Ujpest támadott, de eredmény nélkül. A 43. percben a játékvezető Birót sportszerűtlenség miatt kiállította.