Paksi FC - Ferencvárosi TC 1 : 3 18:30

2023.02.17, 20:08 (szerk.: 2023.03.13, 21:16)
    Marquinhos hatalmasat ment, a becserélése után felgyorsut a játékunk. Egyébként átlagos mb1-es meccs volt, a lényeg hogy megnyertük

Hasonlóan indult, mint a szarvasas ellen, védekeztek, védekeztek. De valahogy olyan érzésem volt, a Paks jobban tud focizni és nem kizárólag a 0-0 reményében álltak ki. Emiatt is lehetett nyíltabb a meccs, bár a vezetés után úgy beálltak mint a szög. Mi most koncentráltabbak voltunk és mintha gyorsabb is kett volna a labda járatása.

Besic ma is hatalmasat játszott. Kb. akkora egyéni dominanciát rakott ki a pályára, mint ami Aissára volt jellemző. Tavasszal minden bizonyára ő lesz a középpályánk kulcsa, jól áll neki a vezérszerep.

Ez ma gyenge volt, de a végén így is mi örülhetünk. Nem tudom, hogy sokan mit vártak a téli első meccseinktől, ez nem a parádé időszaka. A két elhalasztott meccsünket behúztuk, realizálva lett az ősszel kiharcolt utcahossznyi előny. Összességében három meccsen 7 pont is rendben van. Az Újpest ellen szebb játékot és további 3 pontot várok. Hajrá Fradi!

Marquinhos egyre jobb formában. Gyönyörű gólpasszokat adott.
    Zachariassen ott folytatja, ahol tavaly abbahagyta. Nagyon kell a csapatba. A vasas ellen is látszott a hiánya.
    Owusunak gratulálok a debütálásához. Soha rosszabbat! Azt mondanám úgy mutatkozott be mint Traoré.
    S. Mmaee-nak jobbulást. Remélem hamar visszatér.

Elnézegettem a kommenteket a bekapott gól után. Én is idegbe' vótam, direkt nem írtam. De...
    Igen, Besic hibázott a gólnál, de ezt leszámítva mindvégig tanárian játszott.
    Tokmacot is ekézték páran. Nem volt ma jó, nem ment neki, de hogy alibizett volna, vagy téblábolt, nem mondanám. Végig ment, küzdött. Akart!
    Vécsei be volt lassulva kissé, volt már jobb meccse.
    Traoré kicsit eltűnt.
    Ryan? Vele nagyon nem vagyok kibékülve. Mintha nem feküdne neki ez a játékstílus. Nem mondom azt, hogy flegmázik, de néha úgy jön le. Nem értem...

Márki, Besic és Zaki hozták a jó formát. Ma Toki is hajtott rendesen. Owusu góllal mutatkozott be. Igy kell ezt! Ryannek jobban kellene csipkednie magát, mert könnyen kikerülhet a kezdőből. Basszus 3-1-re győztünk, de itt még ilyenkor is megy a sírás!

A második félidő első 15 percet leszámítva nem volt ezzel a meccsek semmi gond. Ott is csak a hirtelen a semmiből bekapott gól megtörte a lehetséges szünet utáni lendületet

Szerencsére a bunker (helyenként 7 védős játék) ma nem ért pontot. Csercse mester meg remélem látja, hogy Auzqui felállt védelem ellen használhatatlan, plusz, hogy a pontrúgások kivédekezése nem a legjobb. Ezekkkel együtt értékes 3 pontot szereztünk, szép volt!

Waltner korrekt volt, sok sikert neki a fiatalításhoz.
    A meccs mégsem róluk szólt. Én jó dolognak tartom, ha egy 10 körömmel a kapuját védő csapat, a végén nem szerez pontot.
    Ez járt nekünk, Sajbán csúsztatása ellenére.
    Marquinhoz nagy csere volt. Zaki is. Owosum is.

Grat a csapatnak! Férfi munka volt. Örülök neki, hogy mikor valamelyik kulcsjátékosnak nem megy, van helyette, aki meg tudja rázni magát és hozni a meccset.

A magyar futballszakma feltalálta az anti-Fradi taktikát.
    1. Debütáns, fiatal kapus.
    2. Minimum 5 védő vonalban.
    3. Pontrúgásokra all-in.
    4. BL döntő felfogás.

Azért ez a Kádár gyerek egy igazi hülye. Két gólt is köszönhetünk neki és mindkettőnél több energiát fektetett a reklamálásba mint a játékhelyzet megoldásába. Taps. Örülök, hogy nem nálunk játszik.

újranéztem a meccset, tegnap kommentár nélkül, ma kommentárral. Zseniális volt a paksi drukker srác, a kedvencem az akkor már jóideje balhátvédet játszó Traoréra tett megjegyzése: még ő is visszazárt!smiley

A mindössze 47:48 tiszta játékidejű találkozón 64.3%-ban birtokoltuk a labdát, a mély talajon 80.1%-kal (Paks 73.4%) passzoltunk (passztempó 15.52). A párharcok aránya 96-108 volt a hazaiak javára, lényegesen több támadópárharcot vállaltunk, mint a Vasas ellen – 67 helyet 94, ezek 41.5%-a, 39 volt sikeres. Az 54 védekezőpárharcból 30-at (55.6%) nyertünk meg, a fejpárbajokat 21-12 arányban hoztuk. 23-szor tisztáztunk (Besic, S. Mmaee 4-4, Knoester 3), 21-szer szabálytalankodtunk Csonka szerint (Tokmac, S. Mmaee 4-4, Botka 3 – Paks 13). Az ellenfél térfelén mi 32 (Pászka 7, Besic 6, Tokmac és S. Mmaee 4-4) labdát szereztünk, a Paks 18-at a miénken. A hosszú passzok aránya 7.8% (Paks 15.8%), a PPDA 6.55 volt (Paks 8.58).

49 + 2 támadásból 15 lövésig jutottunk, ezek fele talált kaput (Paks 16 + 2 / 8 / 4), az xG-arány 1.92 – 1.19, az xcG-arány 2.9 – 1.75 volt ide. 10 szögletünk volt és 27 beadásunk, ezek közül mindössze egy talált embert (3.7%, szezon leggyengébb eredménye, átlag 31%), a passzaink 48%-át a támadóharmadban mutattuk be, a védőharmadban 8% (Paks: 21 és 31%).

Dibusz 4 lövésből (1.75) 1 gólt kapott, mind a 9 passza pontos volt, egyszer jött ki.

Botka 51 akciójának 61%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.07). 76%-kal passzolt, 12 párharcból 9-et nyert meg. 9 labdát vesztett, 6-ot szerzett, 1 passzt lopott.

S. Mmaee sérüléséig 64 percet játszott, 63 akciójának 67%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 10 párharcból 4-et nyert. 5 labdát vesztett, 9-et nyert, 5 passzt lopott.

Knoester 82 akciójának 70%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.08). 80%-kal passzolt, 12 párharcának felét nyert meg. 11 labdát vesztett, 7-et szerzett, 3 passzt lopott.

Pászka 64 percet kapott, 67 akciójának 57%-a volt sikeres, 67%-kal passzolt, 9 beadásából 1 volt jó. 14 párharcának felét nyerte meg. 13 labdát vesztett, 10-et szerzett, 6 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.08).

Besic 111 akciójának a 70%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01). 81%-kal passzolt, mind az 5 csele sikerült, 22 párharcból 12-t nyert meg. 10 labdát vesztett és szerzett, 6 passzt lopott. 5 lövést készített elő (0.12).

Vécsei 55 percet kapott, 67 akciójának 64%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.01). 90%-kal passzolt, 18 párharcból 7-et nyert meg. 8 labdát vesztett, 7-et szerzett, 1 passzt lopott.

Auzqui is 55 percet kapott, 40 akciójának 53%-a volt sikeres, 67%-kal passzolt, 7 párharcból 3-at nyert meg. 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Tokmac 85 percet játszott, 81 akciójának 58%-a sikeres volt. 1 lövése volt (0.01). 87%-kal passzolt, 24 párharcból 6-ot nyert meg, 5 labdát szerzett, 4 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.18).

Traoré 63 akciójának 54%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.05). 75%-kal passzolt, 5 cseléből 3 volt sikeres, 16 párharcból 7-et nyert meg. 3 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.02).

R. Mmaee 63 akciójának 54%-a volt sikeres, 3 lövéséből (0.96) 1 gólt szerzett, 4 cseléből 2 sikeres, 26 párharcból 13-at nyert meg. 4 labdát szerzett, 1 passzt lopott, ő harcolta ki az általa értékesített tizenegyest.

Marquinhos 41 percet játszott, 27 akciójának 67%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.07). 93%-kal passzolt, 3 cseléből 2 volt jó, 8 párharcból 3-at nyert meg. 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 2 gólpasszt is adott (0.67).

Zacharissen is 41 percet kapott, 20 akciójának 60%-a volt sikeres, 1 lövésből (0.15) 1 gólt szerzett, 10 passzából 8 volt pontos, 5 párharcból 3-at nyert meg. 2 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Kovacevic 31 percet játszott, 17 akcijának 82%-a volt sikeres, 93%-kal passzolt. 2 labdát vesztett, 3-at szerzett, 2 passzt lopott.

Owusu is 31 percet kapott debütálásakor. 15 akciójából 8 (53%) volt sikeres, 1 fejese volt (0.52), ebből megszerezte első ferencvárosi gólját, 7 passzából 4 volt pontos, 4 cseléből 2, 7 párharcából 3 volt sikeres. 1 labdát szerzett.

Esiti 10 percet kapott, 1 passza pontatlan volt, 1 passzt lopott, 1-szer tisztázott.

2022.08.13, 17:30
    Az MLSZ Versenybizottsága elhalasztja az OTP Bank Liga 4. fordulójára, augusztus 21-re kiírt Paksi FC - Ferencváros mérkőzést. A találkozó új időpontját a Versenybizottság fogja meghatározni.