Ferenczvárosi TC - BTC 0 : 2 15:00

2021.09.04, 10:58
    Délután három órakor a csőmöri-uti versenypályán az első osztályú bajnokságért küzdött a Budapesti Torna-Klub és a Ferencvárosi Torna-Klub. A mérkőzés igen nagy közönséget vonzott a millená­ris pályára, mert a két csapatnak eddigi szereplése kétessé tette az eredményt, A játék mind a két félidőben igen érdekes volt, de, sajnos, a Budapesti Torna-Klub játékosai kissé erőszakosan játszottak így a ferencvárosi csapat fiatal játékosait teljesen megakadályozták ügyességük kifejtésében. Mindjárt a játék elején Braun-t, a ferenevárosiak bal szélső csa-tázóját úgy megrugták, bogy annak a játékból ki kel­lett állania. Az első félidőben a Budapesti Torna-Klub játékosai kétszer rúgták be a labdát a ferenc­városiak kapujába, mig ezek a megcsonkított csa­tázósorukkal egy gólt sem tudtak szerezni. így az eredmény az első félidőben két gól ellen zérus a Budapesti Torna-Klub javára. A második félidőbena ferencvárosiak fokozott erővel fogtak a játékkor,de gólt rúgni nem tudtak a Torna-Klub erőszakos játéka miatt. Ebben a félidőben a Torna-Klub ipar­kodása sem vezetett célra, mert a ferencvárosiak erős védekezése megmentette a kaput a góloktól. így az eredmény a második félidőben 0:0 arányban eldön­tetlen. A végső eredmény két gól ellen zérus a Buda­pesti Torna-Klub javára. A ferencvárosiak csapatá­ban jól játszott Berán, Borbás és Fekete. A győztescsapatban kitűnt Róka, Ordódy és Skrabák.

Budapesti Hírlap 1902 november 3.

2021.09.04, 10:51
    Budapesti Torna-Club I. 2:0 eredmény-nyel győz a Ferenczvárosi Torna-Club I.ellen.

Idei bajnoki mérkőzéseinek utolsóját tartotta a Budapesti Torna-Club múlt vasárnapon a Ferenczvárosi Torna-Clubbal. Eddigi őszi mér­kőzéseiben nem állított ki oly erős csapatot, mint a F. T. C. ellen, tudván, hogy legerősebb magyar ellenfelével van dolga. A mérkőzés le­folyása és eredménye igazolta erős készülődését, s alaposan össze kellett minden erejét szedni, hogy a ferenczvárosi csapat felett biztos fölény­nyel győzzön. A B. T. C. tehát idén is birto­kába jutott a magyar bajnokságnak, a nélkül, hogy legyőzetett volna s csak a 33-asoknak sikerült eldöntetlen eredménynyel a bajnoki csapattal szemben az október 19-iki mérkőzésen egyenlő erejű ellenfélként szerepelni.
    A B. T. C. — F. T. C. I. múlt vasárnapi mérkőzését rendkívüli érdeklődés kisérte az ugyanakkor tartott Slavia — »33« F. C. match daczára. A két tribünön megoszlott a két egye­sület pártja s hol az egyik, hol a másik oldal adott hangos kifejezést tetszés vagy nem tetszésé­nek, a szerint, a mint a B. T. C. avagy Ferenczváros bravuroskodott vagy durván viselte magát.
    A match rendkívül erős tempóval kezdődött a B. T. C. állandó ostrom alá fogja a ferencz­városi kaput. A F. T. C. mindamellett meg­kísérli a támadó szerepét felvenni s ügyes kombinácziókkal kijátsza az ellenfél védelmét. A játék kezd hevesebb jelleget ölteni és Schuberth biró több ízben kénytelen hibák miatt a játékot félbeszakítani, A Ferenczvárosiak jobb szélső csatárjának szerencsétlen összeütközése a B. T. C. egyik hátvédjével, a játék rövid időre való fel­függesztését vonja maga után. Braun kénytelen a játékteret otthagyni s így a F. T. C. az egész match folyamán csonka csatársorral játszott. A jobb szélső távozása folytán meggyengült csapat kénytelen folyton defenziv játékra szorulni s csak olykor kísérel meg egy-két lefutást, de minden veszély nélkül, mert a B. T. C. két erős hátvédje s a nyílsebesen futó Lucius mindig résen van s meghiúsítja a Ferenczvárosiak támadó kísérleteit.
    Az első félidőben két goalt ér el a B. T. C ; mindkettőt a szélső csatárok ügyes beadása folytán a középen levő Buda és Román lövik közvetlen közelségből. Az állandó ostrom több goalt nem eredményezett, a mi főleg a F. T. C. kitünően védő hátvédeinek s kapuvédjének érdeme.
    A második félidőben a F. T. C. jut kedvezőbb helyzetbe, melyet azonban nem tud eléggé érté­kesíteni, ki lévén merülve az első félidő erős játékának fáradalmaitól.
    A B. T. C. is felhagyott az erős tempóval s bár sokszor kerül a ferenczvárosi kapu elé, ered­ményt nem ér el, daczára a B. T. C. javára megadott nagyszámú sarokrúgásoknak. A F. T. C. egy-két veszélyes támadását a kapuvéd ügyesen hárítja el s a második félidő elmúlik, a nélkül, hogy bármelyik eredményhez jutott volna.
    Biró Schuberth Ernő volt. Sok jóakarattal s pártatlansággal vezette a mérkőzést.
    A F. T. C. csapatában a forwardsok mint mindig, úgy ezúttal is a legjobbak voltak; kár, hogy szimpatikus jobbszélső csatára, ki a legfairebb magyar játékosok egyike, kénytelen volt játékát a véletlen összeütközés folytán félbe­szakítani. A fedezetek inkább erőszakoskodások­kal domináltak, a hátvédek és kapuvéd azonban igen jók voltak.
    A B. T. C. csatársora ezúttal szintén jól mű­ködött s különösen a jobbszélső, Blässy, keltett feltűnést agilis és szép játékával. A fedezetek a szokott jók voltak, míg a hátvédek ezúttal különös dicséretet érdemelnek elszánt játékuk­ért. A kapuvéd úgylátszik már teljesen hozzá­szokott felelősségteljes szerepéhez s ügyes helyez­kedése s szép mentései dicséretre méltók voltak.