Ferenczvárosi TC - Budapesti TC 2 : 0

2022.06.14, 18:07
    FTC-BTC 2:0 (2:0).

Üllői-uti pálya. — 1500 néző. Biró: Szeiff Aladár.
    — Az FTC frissebb csapata több gólt érhetett volna el a rendszertelenül játszó ellenfelével szemben.
    FTC: Amsel — Takács II, Blum — Fuhrmann, Sándor, Matkovich — Kondor, Steczovits, Pataki, Tóth, Kohut. —
    BTC : Buday — Horváth I, Gruber — Borsányi, Buchnitz IT, Rauchmaul — Schweng, Haja, Buchnitz I, Kertész, Hanthy.

A meggyengült BTC nem tudott veszélyes ellenfele lenni a közpes formát kijátszott FTC legénységnek. A lassu iram, vontatott játék azután teljesen nívótlanná tette a mérkőzést, amelyhez hozzájárult még az is, hogy olyan sűrű köd borult a pályára, amely megnehezítette a tájékozást nemcsak a közönség, hanem a játékosok részére is. Ezért néha teljes csapkodásba fult a játék, amelyet csak itt-ott tarkított egy-egy sikerültebb akció.
    A 26. percben Pataki kiadásával Kohut lefutja a BTC védelmét, befelé kanyarodva az 16-os sarkán Horváth I hátulról elgáncsolja. A bíró a tizenegyesre mutat és a labdát Kohut élesen belövi. (1:0.)
    A 42. percben Tóth éles lövése alig kerüli el a kaput. Az FTC állandó támadását végre a 45. percben siker koronázza,
    amenynyiben a lefutó Kohut éles beadását Pataki a 16-os vonalon jobblábbal a levegőben áthelyezi a balra és élesen a kapu balsarkába lövi (2:0).