Újpesti Dózsa SC - Vasas SC 2 : 0 15:00

2016.05.03, 19:58 (szerk.: 2019.02.10, 09:31)
    Biztos Újpesti győzelem

A labdarúgó NB. I. tavaszi 2. fordulójában szombaton Újpesten került sor az Újpesti Dózsa—Vasas rangadóra. A találkozó iránt nagy érdeklődés mutatkozott meg, s mintegy 25 000-en foglaltak helyet a lelátókon.

U. Dózsa—Vasas 2:0 (1:0).
    Megyeri út, 25 000 néző. vezette: Gambarotta (olasz).
    Góllövő: Bene (2).

A Dózsa veszélyesebb volt és a 18. percben Kuharszki hatalmas helyzetben fölé lőtt. A 22. percben Göröcs jobboldali szögletét Bene a rosszul kifutó Szentmihályi felett kapura fejelte, Berendi azonban a gólvonalról hárított. A 28. percben Solymosi egy szabadrúgást átemelt a sorfal felett, Göröcs viszont a jó helyzetben öt méterről fölé lőtte a labdát. Folytatódott a Dózsa fölénye. A 32. percben Bene átjátszotta a védőket, de óriási gólhelyzetből kapu mellé gurított. A lila-fehérek támadásai a 46. percben eredménnyel végződtek. Solymosi jobboldalról ívelt be egy szögletet, Sárosi lyukat rúgott és Bene az ötösről élesen a jobb alsó sarokba továbbította a labdát. (1:0).
    A második félidőben folytatódott a Dózsa támadássorozata. A 65. percben esett a lila-fehérek megérdemelt második gólja. Göröcs elviharzott a baloldalon és beadását Bene a bal alsó sarokba vágta (2:0).
    A többet kezdeményező Dózsa megérdemelte a két bajnoki pontot.

Jók: Lung, Káposzta, Sóvári, Szini, Göröcs és Bene illetve Mészöly, Ihász és Farkas.