Békéscsabai Előre Spartacus SC - Egri Dózsa 2 : 1 17:00

2023.01.06, 20:33 (szerk.: 2023.01.06, 20:36)
    Békéscsabai Előre - Egri Dózsa 2:1 (1:0)

Békéscsaba, 7000 néző
    V: Balla Gy.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Láza, Szűcs, Ambrus (Tóth Cs., az 58. percben), Schneider, Dobó, Imri, Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Eger: Bulyovszky — Kárpáti, Mészáros, Czeczeli, Tátrai, Szonda, Rajna (Vincze, a 60. percben), Ambrus (Faliszek, a 68. percben), Bánkuti, Kovács, Szűcs. Edző: Kovács Ferenc.

5. perc: Imri a 16-os sarkán tisztán kapta a labdát, majd senkitől sem zavartatva elhamarkodottan fölé lőtt.
    19. perc: Németh lövését Bulyovszky a jobb alsó sarokból ütötte szögletre.
    35. perc: Imri a kapufát találta el.
    37. perc: Bánkuti lövését Tóth kiejtette, majd Ambrus elől rávetődéssel tisztázott.
    45. perc: Imri átadását Dobó mintegy 11 méterről a jobb kapufa mellett vágta a hálóba, 1:0. 86. perc: Faliszek már csak a kapussal állt szemben, de nem lőtt, beérték, szerelték!
    87. perc: Bánkuti több csel után mintegy 15 méterről védhetetlenül talált a léc alá, 1:1.
    88. perc: Imri kígyózott át a védelmen és a kifutó Bulyovszky mellett laposan a kapu közepébe lőtt, 2:1.

Élénk iramú, izgalmakban bővelkedő mérkőzés.
    A nagy lendülettel kezdő Békéscsaba védekezésre kényszerítette az egrieket és az első félidőben a helyzetek egész sorát hagyta ki.
    Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye, majd az Eger felhagyott védekező taktikájával, csatárai kitámadtak, s így változatosabb lett a játék.
    A hajrában a nagy lendülettel játszó Békéscsaba kissé elfáradt, így fölénybe került az Eger. Végül is a helyzetek alapján a Békéscsaba megérdemelten győzött.

Jó: Kvasz, Schneider, Németh, Imri, ill. Bulyovszky, Bánkuti, Mészáros.

2. Eger 10 6 - 4 15:17 12

5. Békéscsaba 10 5 - 5 13:15 10

Népsport, 1970. május 11. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - Egri Dózsa 2:1 (1:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7500 néző
    V.: Balla Gy.
    Előre: Tóth M. (6) — Kvasz (8), Láza (8), Szűcs (7), Ambrus (7), Schneider (6), Dobó (7), Imri (8), Moós (7), Németh (7), Száraz (7). Edző: Piller Sándor.
    Dózsa: Bulyovszki (8) — Kárpádi (7), Mészáros (7), Czeczeli (5), Tátrai (7), Szonda (7), Rajna (6), Ambrus (5), Bánkúti (7), Kovács (5), Szűcs (6). Edző: Kovács Ferenc.
    Cserék: Ambrus helyett Tóth Cs. (7) az 56. percben, Kovács helyett Faliszek (6) a 67. percben.
    Szögletarány: 18:2 (8:1) az Előre javára.

A csabai csapat azonnal támadólag lépett fel, Imri, Dobó s Ambrus akciója okozott izgalmat. Állandósult a csabai fölény.
    A 14. percben, a csabai Ambrus mellélőtt egy közvetett szabadrúgást.
    Moós lesről fejelt a lécre, majd Németh nagy lövését Bulyovszki bravúrosan hárította.
    Egy egri ellentámadás során Kovács közelről Tóth M. kezébe lőtt.
    A 35. percben parázs jelenet adódott az egriek kapuja előtt, Schneider beadását Dobó rálőtte, a védők röviden szabadították fel, s Németh a kapunál háttal állva, ollózva úgy találta el a labdát, hogy az a felső lécről a gólvonalra, majd onnan a mezőnybe pattant.
    A 40. percben Bánkúti labdáját Tóth M. kiejtette, de Ambrus szögletre hárított. (A szöglet beívelésekor Balla Gy. játékvezető jélezte, hogy az egriek időhúzása miatt egy percet hosszabbít.)
    A 45. percben Szűcs Imrihez továbbított, aki a balösszekötő helyéről Dobóhoz játszott. A jobbszélső 14 m-ről a hosszú sarokba bombázott, 1:0.
    Szünet után sem csökkent a hazaiak támadókedve. Németh cselsorozata után a védők szögletre szereltek.
    Az 55. percben Ambrus megsérült, s végleg elhagyta a pályát.
    Imri lövése a védőkről pattant a kapus kezébe, majd Kvasz és Láza közösen szerelték - nagy tapsot kapva - a kitörő Bánkútit.
    Dobó, Német akciója, majd Moós lövése jelentett eseményt.
    A 85. percben Czeczeli lövését Tóth M. kiejtette, de Faliszek szerencsére elkapkodta a nagy lehetőséget.
    A 86. percben a fellazult csabai védelem mellett Bánkúti megcélozta a kaput, és a labda nagy erővel vágódott a hálóba, 1:1.
    (A gólt óriási füttykoncert fogadta.)
    Amíg a vendégek Bánkútit ünnepelték, villámgyors Tóth Cs.-Dobó adogatásután Imrihez került a labda. Az összekötő senkitől sem zavarva kapurahúzott, s a kimozduló kapus mellett a bal sarokba gurított, 2:1.
    (Az előbbi nemtetszés-nyilvánítást egetverő éljenzés váltotta fel!)
    Az Előre a mérkőzés végén vastapsot kapott.
    képDobó Mészárossal, az egri középhátvéddel csatázik.
    A játékidő jó részében védekezni kényszerült a vendégcsapat. Bulyovszki kapuja előtt öt fehér mezes Dózsa-játékos és Németh várja, merre pattan a labda, (Fotók: Barnácz István)

Bírálat
    Mindkét félidőben a nagy lelkesedéssel küzdő Előre irányította a játékot a teljesen védekezésre berendezkedő Dózsa ellen.
    Bár a győztes csabai gól csak az utolsó pillanatokban született meg, a hazai együttes teljes mértékben rászolgált a győzelemre. A vendégeket Bulyovszki mentette meg a nagyobb arányú veszteségtől.