Egri Dózsa SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 0 13:00

2020.01.31, 16:37 (szerk.: 2022.01.29, 00:37)
    Eger - Békéscsaba 0:0

Eger, 1000 néző V: Teuschler
    Eger: Csank — Csathó, Lakatos, Patvaros, Szegő, Ambrus Z., Szűcs, Bánkuti, Vigh, Kovács, Ambrus I. (Bajnóczy a 62. percben) Edző: Nagyszalóki András
    B.-csaba: Tasnádi — Kvasz, Kerekes, Láza, Vágási, Schneider, Zielbauer, Moós, Dávid, Németh, Királyvári Edző: Babolcsay György

7. perc: Bánkuti szöglete után Kovács 2 m-ről az üres kapu fölé fejelt.
    28. perc: Kovács nagy erejű szabadrúgása alig valamivel suhant el a jobb felső sarok fölött.
    36. perc: Bánkuti szögletét Ambrus Z. fejelte, Tasnádi látványos védéssel a gólvonalon hárított.
    50. perc: Királyvári több csel után mindenkit elhagyott, de Csank kifutással hárított.
    57. perc: gyors akció végén Dávid a jobb kapufát találta el.
    58. perc: ellentámadás után Ambrus I. a kapusba lőtt.
    72. perc: a Tasnádiról kipattant labdát Vigh éles szögből az oldalhálóba lőtte.
    76. perc: Vígh tiszta helyzetben a vetődő kapust találta el.
    85. perc: Kovács 5 méterre a kaputól tiszta helyzetben elcsúszott és odalett a helyzet.
    88. perc: Királyvári átjátszotta Lakatost, majd elfektette Csankot is, aztán az üres kapu mellé helyezett.

Kitűnő játékvezetés mellett, kiegyenlített I. félidő után az egriek fölénybe kerültek, sokat rohamoztak, de csatáraik egy idényre való helyzetet kihagytak.
    Jó: Csathó, Lakatos, Kovács, ill. Láza, Vágási, Schneider.
    (Fazekas István)

7. Békéscsaba 15 6 4 5 15-14 16
    ...
    17. Eger 15 4 4 7 19-25 12

Megérdemelt, értékes pontszerzés
    Egri Dózsa - Bcs. Előre Sp. 0-0

Eger, 1000 néző, NB I B-s labdarúgó-mérkőzés V: Teuschler (7)
    Dózsa: Csank (5) — Csapó (7), Lakatos (7), Patvaros (6), Szegő (6), Ambrus Z. (5), Szűcs (5), Bánkúti (5), Vígh (3), Kovács (6), Ambrus I. (4) Edző: Nagyszalóki András
    Békéscsaba: Tasnádi (6) — Kvasz (5), Kerekes (6), Láza (8), Vágási (7), Schneider (7), Zielbauer (4), Moós (5), Dávid (6), Németh (4), Királyvári (6) Edző: Babolcsay György
    Csere: Ambrus I. helyett a 62. percben Bajnóczy (5)

Hűvös, szeles időben, az egri együttes indította útjára a labdát.
    A 7. percben Bánkúti szögletét a Tasnádi előtt felugró Kovács as üres kapu fölé fejelte.
    A 12. percben Schneider küldte az első csabai lövést Csank kapujába.
    A mezőnyt az egriek uralták, de ha eljutottak a 16-oson belülre, támadásaikat Láza rendre megállította.
    A 16. percben Dávid távoli lövése suhant el a jobb kapufa mellett, s ezzel el is lőtte ebben a félidőben puskaporát a Békéscsaba.
    A 26. percben Kovács 18 méteres szabadrúgása alig kerülte el a jobb felső sarkot.
    A 36. percben Bánkúti szögletét Ambrus Z. élesen fejelte kapura, s Tasnádi szép vetődéssel hárított a gólvonalon.

Fordulás után előbb Bánkúti szabadrúgását fejelte ki vetődve Láza, majd Szegő küldte közelről kapu mellé a labdát.
    A csabaiak ellentámadása előbb Királyvári leshelyzetén akadt el, majd hosszan szöktette magát a szélső.
    Az 57. percben Láza indított gyors ellenakciót. Dávid az eléjátszott labdával megugrott, s lövése a jobb kapufa tövéről pattant ki.
    A másik oldalon Ambrus I. közeli lövését öklözte szögletre Tasnádi.
    A 72. percben gyorsan elvégzett szabadrúgás zavarta meg a csabai védőket, Vigh azonban az elfekvő Tasnádi mellett sem tudott a kapuba továbbítani.
    Ezután az energikusan játszó Kovács elől mentett — többször is — önfeláldozóan az Előre Spartacus védelme.
    A 84. percben Láza ápolása miatt rövid ideig állt a játék.
    Két perccel a befejezés előtt kis híján megszerezte a győztes gólt a Békéscsaba. Királyvári egy csellel becsapta Lakatost, egyedül tört előre, Csank mellett is elhúzta a labdát, de nem talált az üres kapuba.

Két egymástól lényegesen különböző játékrészt hozott a találkozó.
    A békéscsabaiak az első félidőben — a középpályán — jól lassították a játékot és szorosan tartották az egri csatárokat. A kapura azonban egyáltalán nem jelentettek veszélyt. Királyvári, Zielbauer és Németh könnyedén megadta magát az őket árnyékként követő egri védőknek, így alig találkoztak a labdával. Németh még edzőjéhez is kiment tanácsot kérni: mit csináljon? Azt nem hallottuk, mit mondott a mester, de szerintünk többet kellett volna neki mélységben és szélességben mozognia, már csak azért is, hogy a hűvös időben meg ne fázzon... Ezt tette szünet után Királyvári, s lám, egyből akadt lehetősége a gólszerzésre!
    A második félidőben kétségtelenül több helyzete volt a Dózsának, jobbára a vendégek térfelén pattogott a labda.
    Az igyekvő Dávid és a sokat mozgó Királyvári révén azonban megszerezhette volna a győzelmet a vendégcsapat, de a két nagy békéscsabai gólhelyzet kimaradt.
    Ezzel a döntetlennel megérdemelt, értékes pontot vihetett haza Egerből a taktikusan játszó, védekezésben pedig önfeláldozóan helytálló békéscsabai gárda.

Népsport, 1973. november 19. és Békés Megyei Népújság 1973. november 20.
    Kovácsot árnyékként követte a képen látható békéscsabai játékos. kép
    A tehetetlen kapus mellett Vígh vitte tovább a labdát, de lövése az oldalhálóban halt el. (Foto: Molnár István)