Békéscsabai Előre Spartacus SC - Egri Dózsa SC 3 : 1 16:00

2020.05.09, 23:49
    Békéscsaba - Eger 3:1 (2:1)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Hévízi
    B.-csaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Lukoviczki, Veszelka, Dávid, Tóth T., Németh, Kovács. Edző: Piller Sándor
    Eger: Csank — Tóth M., Kovács, Lakatos, Patvaros, Ambrus I, Kárpáti, Bánkuti, Patkós (Szűcs, a 63. percben), Simon (Ambrus II, a szünetben), Czeczeli. Edző: Mathesz Imre

2. perc: Némethet dancsolták a 16-os oldalvonalánál, a szabadot Lengyel ívelte be, és a befutó Tóth T. a jobb alsó sarokba fejelt, 1:0.
    10. perc: Czeczeli tisztára játszotta magát, labdája centiméterekkel szállt a léc fölé.
    26. perc: Patvaros — megjegyzéséért — sárga lapot kapott.
    44. perc: Czeczeli 28 méterről lövésre szánta el magát és a pattogó labda a rosszul vetődő Tóth M. fölött a bal felső sarokba csapódott, 1:1.
    Még ugyanebben a percben Kovács lapos beadását Németh közelről biztosan értékesítette, 2:1.
    54. perc: Láza összecsapott Bánkutival, a csabai fiút ölben vitték le, de öt perc után tovább játszott.
    57. perc: Patkós beadását két, gólhelyzetben levő egri játékos elől Lengyel szögletre fejelte.
    58. perc: Lakatos is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
    59. perc: Tóth M. fellökte Veszelkát a 16-oson belül. 11-es! Lengyel a kapu jobb oldalába lőtt, 3:1.
    62. perc: ezúttal Lukoviczki kapott sárga lapot.
    83. perc: Szűcs a kapufát találta el.

Nagyon jó kezdés után teljesen ellaposodott a játék. A csabaiak mérsékelt teljesítménnyel is biztosan tartották otthon a két pontot. Az egrieknek csak fellángolásaik voltak.
    Jó: Kvasz, Dobó, Lengyel, Dávid, Tóth T., ill. Kovács, Bánkuti, Czeczeli.
    (Fábián István)

6. Békéscsaba 4 2 1 1 5-3 5
    ...
    16. Eger 4 - 2 2 3-8 2

Népsport, 1972. szeptember 4.
    A dunaújvárosi döntetlen után szépszámú közönség volt kíváncsi vasárnap a Kórház utcában, vajon a Bcs. Előre Spartacus tovább folytatja-e jó sorozatát, sikerül-e legyőzni a tavaly még NB I-es Egri Dózsát. A találkozó igazolta az egriekről érkezett előzetes híreket. Az újjászervezett Heves megyei gárda legyőzése nem okozott különösebb gondot a csabai lila-fehéreknek — noha a jó játékkal az Előre Spartacus is adós maradt. Képünk a második csabai gólt megelőző pillanatot ábrázolja. Kovács labdájára Németh jókor robban be és a kétségbeesetten kapaszkodó Csank mellett biztosan lő a hálóba. (Az NB I B-s mérkőzésről szóló tudósításunk a 9. oldalon). (Fotó: Barnácz István)

Közepes teljesítménnyel is:
    Bcs. Előre Spartacus—Egri Dózsa 3-1 (2-1)

NB I B-s labdarúgó mérkőzés, Békéscsaba, 7 000 néző. V.: Hévízi (8)
    Előre Sp.: Tóth M. (5) — Kvasz (7), Dobó (7), Láza (6) , Lengyel (7), Lukoviczki (6), Veszelka (5), Dávid (7), Tóth T. (7) , Németh (6), Kovács (6). Edző: Piller Sándor
    Egri Dózsa: Csank (5) — Tóth M. (4), Kovács (6), Lakatos (4), Patvaros (4), Ambrus Z. (5), Kárpáti (5), Bánkúti (6), Patkós (5), Simon (3), Czeczeli (6). Edző: Mathesz Imre
    Csere: Simon helyett a szünetben Ambrus I. (5), Patkós helyett a 65. percben Szűcs (-).
    Szögletarány: 5:2 (1:1), a Bcs. Előre Spartacus javára.

Lendületes hazai rohamok vezették be a találkozót, amely már a 2. percben eredménnyel járt. A kitörő Nómethet Tóth M. buktatta a 16-os oldalvonalánál, a szabadrúgást Lengyel ívelte be és a túloldalról befutó Tóth T. az ötösről senkitől sem zavartatva a jobboldali léc mellett a hálóba fejelt, 1-0.
    A 10. percben Bánkúti lövése kevéssel kerülte el a kaput. Rögtön utána Czeczeli játszotta magát tisztára, labdája centiméterekkel szállt a léc fölé.
    Negyedóra elteltével alábbhagyott az iram, mindkét oldalon kapkodva játszottak. Pontatlan átadások követték egymást, a szépszámú közönség sokat bosszankodott.
    A 26. percben Patvaros megjegyzésért sárgalapos figyelmeztetést kapott.
    A 37. percben a csabai kapus a 16-oson kívülre futva, fejjel tisztázott Patkós elől.
    A félidő hajrájában valamelyest felélénkült a játék.
    A 44. percben Czeczeli mintegy 28 méterről lövésre szánta el magát és a pattogó labda a rosszul vetődő Tóth M. fölött a bal felső sarokba csapódott, 1-1.
    Egy perc sem telt el, amikor Kovács egy csellel lefordult védőjéről, egészen az alapvonalig futott, éles belövését Németh közelről a kapuba vágta, 2-1.

Szünet után sem változott a játék képe. Mindkét csapat adós maradt a jó teljesítménnyel, továbbra is kiütköztek az első félidőbeli bosszantó hibák.
    Az 53. percben Bánkúti betartott Lázának, a csabai hátvéd ötperces ápolásra szorult, csak aztán tért vissza.
    Az 56. percben újabb sárga lapot „osztott ki” a játékvezető, ezúttal Lakatosnak.
    Az 57. percben veszélyes jobboldali egri akció végén Patkós beadását két gólhelyzetben lévő támadó elől Lengyel az utolsó pillanatban fejelte szögletre.
    Egy perc múlva eldőlt a találkozó. Tóth M. ártatlan helyzetben fellökte a 16-oson belül Veszelkát. Hévizi azonnal a 11-es pontra mutatott és a megítélt büntetőt Lengyel nagy erővel a kapu jobb oldalába rúgta, 3-1.
    Az 58. percben ezzel a góllal dőlt el a Bcs. Előre Spartacus - Eger mérkőzés sorsa. Veszelkát fellökték a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Lengyel biztosan lőtte a kapu jobb oldalába és 3-1-re alakult az eredmény. (Fotó: Barnácz István)

Kisebb, de gyakori szabálytalanságok váltogatták egymást, amiért a 62 percben - visszahúzásért - Lukoviczki is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
    Ezt követően Lukoviczki, majd Lengyel lövése adott munkát Csanknak.
    A másik oldalon Ambrus I. a lécet találta el.
    Feljöttek az egriek. Bánkúti elől tisztázott kifutással Tóth M. Az utolsó előtti percben pedig Szűcs lövését kellett a csabai kapusnak tisztázni.

A gyorsan elért csabai gól után elmaradt a várt folytatás, unalmassá vált a játék.
    A 11-es után az egriek láthatóan feladták és így az Előre Spartacusnak erősen közepes teljesítmény is elegendő volt a biztos győzelemhez.
    Örvendetes, hogy a csabaiak új játékosai egyre inkább beilleszkednék a csapatba.
    Az egrieknek csak fellángolásaik voltak és küzdőszellemük sem volt kifogástalan.