Békéscsabai Előre Spartacus SC - Egri Dózsa SC 3 : 0 14:15

2020.12.20, 21:29 (szerk.: 2020.12.20, 21:41)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Egri Dózsa 3:0 (2:0)

Békéscsaba, 5500 néző V: Halász
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Németh, Imri, Moós, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Eger: Bulyovszky - Kárpáti, Mészáros, Czeczeli, Tátrai, Berán, Tóth M., Bánkuti, Vígh, Kovács, Tóth T. Edző: Kovács Ferenc

1. perc: Imri bombája centiméterekkel süvített el a jobb kapufa mellett, majd a Bulyovszkyról kipattant labdát Schneider 10 méterről az üres kapu mellé lőtte.
    16. perc: Lengyel középre ívelt labdáját Imri a 16-oson a bal oldalra fejelte. Kárpáti előtt a vizes füvön elcsúszott a labda és Schneider 5 m-ről a bal sarokba bombázott. Halász játékvezető kinézett Szávó partjelzőre, aki középre mutatott. Az egriek lest vitattak, Kovács edző a pálya közepére futott és ott csitította le fiait. 1:0.
    32. perc: Lengyel átadásával Németh elhúzott, az 5-ös sarkáról lőtt, a kapusról kiperdült a labda, Tátrai nem tudott felszabadítani, és a szemfüles Imri közelről a kapuba helyezett. 2:0.
    40. perc: Tóth T. beadását Tasnádi vetődve öklözte a mezőnybe, majd lábbal védte Vigh bombáját.
    50. perc: Bánkuti szögletét a csabai védők röviden mentették, de aztán Kovács bombáját kivágták.
    66. perc: a kitámadó egri középpályások és védők fölött Lengyel 40 m-es keresztlabdával futtatta a jobb szélre húzódott Némethet. Imri futott a támadással, és a pontos beadást 8 m-ről felhőfejessel küldte a hálóba. 3:0.
    78. perc: Tóth T. egy elé pattant labdát 5 m-ről, tiszta helyzetből gyatrán keresztbe fejelt a kapu előtt.

A vizes, csúszós, mély talajon végig a csabai csapat irányította a játékot, az egriek csak a mezőnyben vétették magukat észre.
    A II. félidő elején a vendégek erőteljesen támadtak. A kitámadásra ráfizetett az Eger, így esett a találkozó sorsát véglegesen eldöntő csabai gól.
    Jó: Tasnádi, Láza, Lengyel, Ambrus, Németh, Imri, ill. Mészáros, Bánkuti, Tóth T.
    (Machalek István)

2. Eger 25 13 7 5 33-16 38
    ...
    5. Békéscsaba 25 11 5 9 31-27 33
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok összesítve szerepelnek.

Népsport, 1971. április 25. (Arcanum DT)
    Meggyőző játék, ragyogó győzelem:
    Bcs. Előre Spartacus - Egri Dózsa 3:0 (2:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5500 néző. V: Halász
    Békéscsaba: Tasnády (8) - Kvasz (8), Láza (8), Szűcs (7), Lengyel (8), Ambrus (8), Dobó (8), Németh (8), Imri (8), Moós (7), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Eger: Bulyovszki (5) - Kárpáti (6), Mészáros (7), Czeczeli (5), Tátrai (6), Berán (5), Tóth M. (6), Bánkúti (7), Vígh (5), Kovács (6), Tóth T. (7). Edző: Kovács Ferenc

Az első percben Imri 18 m-es bombája hozta tűzbe a közönséget, majd a középcsatár lövése Bulyovszkiról kipattant, de a befutó Schneider közelről az üres kapu mellé lőtt.
    A 19. percben Kovács az elcsúszó hazai védők mellett nagy lövést eresztett meg, de Tasnády a helyén volt.
    A 16. percben Lengyel a jobb oldalról ívelt középre. Imri a 16-oson, a baloldalra fejelt, Kárpáti előtt elcsúszott a labda és a lesgyanús helyzetben levő Schneider öt méterről a bal sarokba lőtt, 1:0.
    (Halász játékvezető kinézett Szávó partjelzőre, majd megadta a gólt. Az egriek reklamáltak. Kovács edző a pálya közepére futott és ott csitította fiait.)
    A 30. percben Kovács 25 m-es bombáját Tasnády bravúrosan védte.
    Ismét a hazai csapat következett.
    A 32. percben egy jobboldali támadás végén Lengyel átadásával Németh átkígyózott a védőkön, majd az ötös sarkáról a kimozduló kapus mellett lövésre szánta el magát. A labda Bulyovszkyról Tátrai elé pattant, ő is rosszul találta el. A szemfüles Imri jókor érkezett és közelről, nagy nyugalommal a kapu bal sarkába helyezett, 2:0.
    Ezután az egriek vezettek Berán révén egy veszélyes támadást. A beadásnál Tasnády Kovács fejéről ütötte mezőnybe a labdát.
    Közvetlen utána Tóth T. a baloldali léc mellé küldött egy lövést.
    A 40. percben villámgyors Moós, Németh, Schneider adogatás után a balszélső beadásáról lekéstek a belsők.

Egri rohamok vezették be a második játékrészt. Bánkúti ravaszul ívelt labdáját Tóth T. alig lőtte a bal kapufa mellé.
    Egy perccel később Bánkúti ívelt szögletét Tasnády Tátrai elől húzta le.
    Röviddel utána Vígh elől merész kivetődéssel hárított a csabai kapuvédő.
    A 60. percben Ambrus látványosan szerelte a kitörő Bánkútit.
    Berán lövését Tasnády remekül védte.
    Ezután felszabadult a csabaiak kapuja, támadásba lendültek a hazaiak és rögtön gólt lőttek. A 66. percben Lengyel 40 m-es keresztlabdájával Németh elviharzott a jobbszélső helyén, majd a 16-os magasságából mértani pontossággal ívelt a vele egyvonalban futó Imrihez. Az összekötő felhőfejessel küldte a tehetetlen kapus mellett a kapu baloldalába a labdát. 3:0.
    A gól után a vendégek idegesen, kapkodva játszották. Ekkor a hazaiak teljesen átvették a játék irányítását.
    Pazar Moós, Imri adogatás után az összekötő éles beadását Mészáros zavarában szögletre fejelte.
    Ezt követően Imri pontos beadása a gólhelyzetben levő Németh melléről az alapvonalon túlra pattant.
    Az ellentámadás során Tóth T. jó helyzetben gyatrán a kapu mellé gurított, majd Tóth M. lövése szállt mellé.
    A 75. percben Bánkúti két csel után alig lőtt a léc fölé.
    A 80. percben az előretörő Czeczelit szerelte Németh, nem sokkal utána Ambrus ollózva hárított Bánkúti elől. (Mindketten nyíltszíni tapsot kaptak).
    Az utolsó percekben a közönség nagy ovációval jutalmazta a hazaiak ragyogó teljesítményét, pompás győzelmét.

A korai kezdés és a kellemetlen időjárás ellenére hatalmas nézősereg volt kíváncsi az NB I. kapuját döngető Dózsa és az itthon szinte mindig kitűnő teljesítményt nyújtó csabaiak összecsapására.
    Az Előre Spartacus méltán érdemelte ki a közönség elismerését, a vendégcsapat hatalmas csalódást okozott.
    Végig a mieink irányították a játékot, technikailag, taktikailag felülmúlták előkelő helyen álló ellenfelüket.
    Valamennyi hazai labdarúgó dicséretesen küzdött. Feltűnt hogy a szilárdnak hitt Dózsa-védelem milyen könnyen átjátszható! A Bánkúti által irányított Dózsa-csatársor nem bírt a hazaiak megerősített védelmével. A két „ék”, Imri és Németh lefogása ezen a találkozón a vendégek számára szinte lehetetlenné vált, így meggyőző játékkal, ragyogó sikert aratott a csabai csapat, s a gólarány egyáltalán nem túlzott!
    (Uhrin János)

Békés Megyei Népújság, 1971. április 25.
    Két kép a Dózsa-meccsrölkép
    Németh Lajos kitűnően játszott a Bcs. Előre Spartacus - Egri Dózsa meccsen, s két gól előkészítésével szerzett érdemeket a győzelem kivívásában. Ezen a képen jól sikerült csellel csapja be a rátámadó Mészárost. kép
    A második csabai gól az egri hálóban. Németh (a kép bal szélén) figyeli, hogy a lövése nyomán lepattant labdát Imri (a jobboldalon) hogyan küldte az egri védők mellett a hálóba. (Fotó: Barnácz István)

Békés Megyei Népújság, 1971. április 27.