Egri Dózsa SC - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 13:30

2021.01.30, 22:03 (szerk.: 2021.01.30, 22:12)
    Egri Dózsa - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Eger, 3000 néző: V: Wottava
    Eger: Bulyovszky — Temesvári, Mészáros, Czeczeli, Szonda, Berán, Tóth M. (Ambrus, a szünetben), Bánkuti, Tóth T., Kovács F., Szűcs (Rajna, a 76. percben). Edző: Kovács Ferenc Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Ambrus, Dupsi (Karasz, a 65. percben), Szűcs (Zahorán, a 65. percben), Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor

15. perc: Szűcs élesen belőtt szögletére Kovács F. jó ütemben ugrott fel és pompás fejessel a bal sarokba csúsztatta a labdát, 1:0.
    25. perc: Bánkuti pontos labdával ugratta ki Tóth M.-et, a szélső lövését a vendégek kapusa szögletre hárította. A beívelt labda az előre húzódott Temesvári elé került, aki mintegy 20 méterről, nagy erővel a bal sarokba lőtt, 2:0.
    30. perc: látványos egri akció bontakozott ki: a felfutó Czeczeli középre adott, Szonda Bánkuti elé továbbított és a csatár léc alá tartó lövését Tóth M. ujjheggyel nyomta szögletre.
    36. perc: békéscsabai ellentámadás végén Lengyel beadását Schneider a kapu torkában elhibázta.
    57. perc: Tóth T. keresztlabdáját Bánkuti kapásból, futtából, hajszállal lőtte a jobb kapufa
    mellé.
    72. perc: békéscsabai ellenakció végén Ambrus lövését a felső kapufa mentette.
    81. perc: Bánkuti ügyesen gurított Tóth T. elé, aki elől azonban, a lövés pillanatában, elpattant a labda.

Kezdeti tapogatózás után fokozatosan előre lendült az egri csapat, korszerű, gyors támadásokat vezetett és a félidő közepén egymás után két szép gólt rúgott.
    Szünet után kiegyenlített mezőnyjáték folyt, de a békéscsabai kapu ekkor is többet forgott veszélyben.
    Jó: Berán, Czeczeli, Kovács F., ill. Láza, Lengyel, Németh.
    (Somody József)

6. Eger 8 4 2 2 12-6 15
    ...
    11. Békéscsaba 8 2 1 5 11-12 11
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal együtt szerepelnek.

Népsport, 1970. szeptember 28. (Arcanum DT)
    Színvonalas, jó iramú mérkőzés:

Eger, 3000 néző. V: Wottava
    Dózsa: Bulyovszky (7) — Temesvári (7), Mészáros (7), Tóth (8), Szonda (6), Berán (8), Tóth M. (7) - Bánkúti (7), Tóth T. (6), Kovács F. (8), Szűcs (6). Edző: Kovács Ferenc
    Előre: Tóth M. (7) — Kvasz (7), Dobó (7), Láza (8), Lengyel (8), Ambrus 7), Dupsi (6), Szűcs (6), Moós (7), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Csere: Tóth M. helyett Ambrus (7), a szünetben, Szűcs helyett Rajna 76. percben, ill. Dupsi helyett Karasz a 65. percben, Szűcs helyett Zahorán a 65. percben.

A vendégcsapat kezdettől fogva biztonsági játékra törekedett. Szűcs hátravontan, a védelmet segítette.
    Az első tíz percben jóformán semmi nem történt, majd Németh csúnyán mellé lőtte a labdát, a másik oldalon Tóth M. beadását elcsípték a védők.
    Változatos, jó iramú volt a küzdelem.
    A 14. perc eseménye: a sorozatosan szabálytalankodó Ambrus játékvezetői figyelmeztetést kapott.
    Egy perccel később megszületett az első gól: Szűcs bal oldalról szögletet lőtt be a kapu elé, és a jó ütemben felugró Kovács F. fejjel a léc alá csúsztatta a labdát, 1:0.
    Nem sokat váratott magára a második hazai gól sem. A 25. percben Tóth M. közeli lövését a csabai kapus szögletre ütötte. A beívelt labda az előrehúzódott Temesvári elé jutott, aki mintegy 20 m-ről a kapu bal sarkába lőtt, 2:0.

Fokozatosan fölénybe került a Dózsa.
    A 30. percben Bánkúti léc alá tartó remek lövését Tóth M. üggyel-bajjal nyomta a kapu fölé.
    A 36. percben az Előre szépíthetett volna: Lengyel beadását Schneider öt méterről mellé perdítette.

Szünet után a vendégek kapuja előtt adódott az első helyzet. Czeczeli jó cselekkel játszotta át a védőket, de aztán túlságosan kisodródott és Kvasz szögletre szerelte.
    Aztán villámgyors, korszerű egri akció végén Tóth T. átadását Bánkúti futtából alig lőtte mellé.
    Lassan kiegyensúlyozódott a játék.
    Schneider nagy lövését Bulyovszky látványos vetődéssel hárította.
    Esett a színvonal, a kapuk egyre ritkábban kerülték veszélybe.
    A 72. percben jó csabai akció végén hibázott az egri védelem. Ambrus került helyzetbe, de lövése a felső léc éléről vágódott vissza!
    Az utolsó tíz percben ismét a Dózsa vette át a kezdeményezést.
    A 81. percben Bánkúti labdájával Tóth T. óriási helyzetbe hozta magát, lövése azonban a jobb sarok mellé szállt.
    Nem sokkal később megismétlődött a jelenet: Tóth T. hat méterről csúnyán mellé lőtt.

Jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzést vívott a két csapat.
    A hazaiak első félidőben nyújtott jó teljesítményükkel megérdemelten szerezték meg a két pontot, a vendégek bátrabb támadójátékkal, szorosabbá tehették volna az eredményt.

A győztes csapatban Berán, Czeczeli és Kovács F., az Előrében Láza, Lengyel és Németh nyújtott jó teljesítményt.
    Wottava kitűnően bíráskodott.

Békés Megyei Népújság, 1970. szeptember 29.
    Az első gól. Kovács F. (a képen nem látható) fejese védhetetlenül vágódik a hálóba.kép
    Harc a labdáért. A fehér mezes egri csatár Kovács F. elől Tóth M., a békéscsabaiak kapuvédője húzza le a labdát.