Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre SC 3 : 1 16:00

2023.10.29, 20:50 (szerk.: 2023.10.29, 20:51)
    Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre 3:1 (3:1)

Szolnok, 2500 néző
    V: Szeghő
    SZMTE: Nagy P. — Mátyus, Sári, Papp I, Molnár, Papp II, Pál, Sebők, Pallai, Nagy F., Karakas. Edző: Tóvizi István.
    Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Rakonczás, Batke, Süle, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Az első percben szerzett gól után is az SZMTE maradt támadásban. Gyors csatárai állandó veszélyt jelentettek a Békéscsaba kapujára.
    Szünet után, a vezetés birtokában, az SZMTE lefékezett, mezőnyfölénybe került a Békéscsaba, de csatárai távoli lövéseit Nagy biztosan hárította.
    G: Papp II, Nagy F., Pallai, ill. Molnár (öngól).
    Jók: Nagy P., Papp I, Pál, Karakas, ill. Rakonczás, Batke, Kiss.

1. Szolnoki MTE 4 3 1 - 10:1 7
    ...
    5. Békéscsaba 4 2 1 1 6:4 5

Népsport, 1967. április 10. (Arcanum DT)

V: Szeghő
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Varga, Rakonczás, Batke, Süle, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Már az első percben Papp könnyelműsködése miatt vezetéshez jutott az MTE. A 16-oson belül cselezgető fedezettől elvette a labdát Papp II, kapura lőtt és a Litauszkyn irányt változtató labda a balra mozduló Kisfalvi mellett az ellenkező sarokba gurult.
    A teljesen megzavarodott Előre-védelem 5 perc múlva újabb gólt kapott. Szöglet után Nagy kapásból „rászúrta” a labdát, amely a balszerencsés Litauszkyt érintve vágódott a hálóba.
    Ezután feltámadt az Előre és a 25. percben egy gyors akció végén az MTE védője, Molnár „talált” a hálóba, 2:1. (Ritkaság: 25 perc alatt három öngól).
    A 30. percben lesgyanús helyzetből Pallai lőtt gólt, 3:1

Öt perc múlva Rakonczás óriási kapufát lőtt.
    Fordulás után az addig idegesen játszó csabai fiúk szinte teljesen kapujukhoz szegezték ellenfelüket. Ebben a játékrészben Nagy kapusnak rengeteg dolga volt, védői pedig sok esetben csak szerencsével mentettek.

A csabai csapat második félidei teljesítménye dicséretre méltó.
    A csatársor nagyon megérezte Zahorán hiányát.
    Jók: Szűcs, Kiss, Rakonczás.