Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre SC 1 : 1 17:00

2023.12.14, 22:05 (szerk.: 2023.12.14, 22:10)
    Békéscsabai Előre - Szolnoki MTE 1:1 (1:0)

Szolnok, 2000 néző
    V: Kaposvári
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Süle, Batke. Edző: Szombati György.
    SZMTE: Nagy — Mátyus, Makai, Molnár. Papp I, Papp II, Pál, Gazsó, Pallai, Nagy, Vilisch. Edző: Lazányi Péter.

Az I. félidőben a csabaiak határozottabban és veszélyesebben támadtak, s a 17. percben a vezetést is megszerezték.
    Szünet után feljöttek a hazaiak, de csatáraik továbbra is körülményesen játszottak (Az egyenlítő gólt is fedezet lőtte.)
    G: Dobó, ill. Papp I
    Jó: Kvasz, Zahorán, Szűcs, ill. Papp I, Papp II, Makai, Gazsó.

11. Békéscsaba 14 5 4 5 17:20 14
    ...
    13. Szolnoki MTE 14 5 3 6 15:23 13

Népsport, 1966. június 6. (Arcanum DT)
    Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre 1:1 (0:1)

v.: Kaposvári
    MTE: Nagy P. — Mátyus, Makai, Molnár — Papp I., Papp II. — Pál, Gazsó, Pallai, Nagy F.. Wilisch. Edző: Lazányi Péter.
    Békéscsaba: Kucsera — Kvasz, Frankó, Szűcs — Zahorán, Kiss — Miklya, Bócsik, Dobó, Batke, Süle. Edző: Szombati György.

Két csabai szöglet, változatos mezőnyjáték jellemezte az első perceket. Már ekkor feltűnt, hogy a hazai játékosok tervszerűtlenül szövik a támadásaikat, fáradtan mozognak, s a keménynek tűnő labda mindig elpattan tőlük.
    A 20. percben meg is született a vendégek gólja: a késlekedő hátvédek közül Dobó a balsarokba lőtt. 0:1.
    Utána Bócsik nagy lövését tornászta ki Nagy P.
    A másik oldalon Wilisch hagyott ki jó helyzetet.
    Az előrevágott szolnoki labdákra senki sem futott fel, megzavarodott benyomást keltett az MTE.
    Szünet után Nagy F. lőtt majdnem gólt, de a labda a kapufáról kipattant.
    Csatáraink labda nélkül is lassúnak bizonyultak, bár ebben az időszakban feljöttek a mezőnyben.
    Nagy izgalmak közepette sikerült egyenlíteni: baloldali beadásból Nagy F. a kapufára fejelte a labdát, onnan a gólvonal elé pattant, — Papp I. önfeláldozóan belevetődve a hálóba továbbította (közben megsérült a szemén). 1:1.
    Utána Gazsó két hatalmas lövése volt esemény, győzni azonban nem sikerült.
    Még Pallai lőtt késlekedve az üres kapu mellé.

Az MTE igen gyengén Játszott ezen a mérkőzésen, a védők rendkívül bizonytalanok voltak, kevés szabályos szerelésük volt.
    A fedezetek sem tudták megszűrni a vendégek támadásait, nem volt, aki előreívelte volna a labdát.
    A csatárok pedig pontatlanul passzoltak, s keveset vállalkoztak lövésre.
    A döntetlen nekünk hízelgő.
    Az együttesből senkit nem lehet dicsérni, a békéscsabai védelem és Dobó jól játszott.

Szolnok Megyei Néplap, 1966. június 7.
    Bcs. Előre - Szolnoki MTE 1:1 (1:0)

v: Kaposvári
    ELŐRE: Kucsera — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Bócsik, Dobó, Süle, Batke. Edző: Szombati György.

Csabai támadások vezették be az első félidőt. Zahorán majd Batke lövése a kapufát súrolva hagyta el a játékteret.
    A 17. percben Dobó szólózott, s a 16-os sarkáról laposan lőtte a labdát Nagy hálójába. 1:0.
    Később Bócsik szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el az alsó sarkot.
    Szünet után feljöttek a hazaiak.
    A 70. percben az Előre védelme kapkodott, nem tudták a lö-oson belülről kivágni a labdát, s Papp I öt méterről a hálóba pöccintette a labdát. 1:1.
    Ezután továbbra is az MTE támadott — eredménytelenül.