Hadibajnokság, I. osztály 1917/1918, 5. forduló
  1. Magyarország: 3.000

2022.01.20, 20:04
    MTK—BAK 0:1 (0:0).

A BAK nagyszerű ellenállást tanusitott, főleg az első fél­időben, ugy, hogy olyan szép, élvezetes játékot lát­hattunk tegnap, amilyenben már régen gyönyör­ködhettünk. Kár, hogy nem bírta végig a BAK a neki szokatlanul erős iramot, mert a második fél­idő közepe táján lassan-lassan a kimerülés nyo­mai látszottak játékán, mig a MTK mindjobban lendületbe jőve, a BAK első és egyetlen goolja után, hat goalt rugott. A Hungáriá-sporttelepen mintegy 3000 főnyi igen hangos közönség előtt le­folyt sima meccset Schmieger Vilmos vezette.

Magyarország, 1917 december 4.

2022.01.20, 19:34 (szerk.: 2022.01.21, 13:14)
    MTK—BAK 6:1 (0 : 0).

A szezón legérdekesebb és legízgalmasebb mérkőzése. A BAK ritkán látott lelkesedéssel játszotta végig a mérkőzést és ha jobb erőbeosztással játszik, talán lecsőkkenthette volna az MTK goaljait. A BAK ugyanis olyan gyilkos iramot diktált, hogy az utolsó félórában teljesen kifulladt, a mikor azután a kék-fehérek nagyszerű csatársora lépett akczióba és remek támadá- sainak öt gyönyörű goal volt az eredménye. A BAK ífju kapusa, a mig kapuja goalmentes volt, annyit pózolt, hogy már szinte ízléstelen volt, azontul azonban már jóval szerényebb volt, a közőnség egy részéve! egyetemben, a mely az első félidőben óiási zajongást vitt véghez, megzavarni akarván az MTK-t. Ez részben sike­rült is, mert a kék-fehérek hátvéd- és halfsora, különösen az első 45 perczben olyan botrányosan éa néha erőszakosan is játszott, hogy ha csak rajta mult volna, a csapat biztosan el­veszti a mérkőzést. A BAK-ban Gutwillig,Deutsch, Dolezsal, Engl, Jelen és Károly bravurosan játszott, az MTK-nál viszont csak Schlosser, Schaffer, a néhány veszélyes labdát remekül védő Kossuth, de főként Taussig játéka érdemel elismerést. Változatos, de eredménytelen félidő után a BAK 4 percz után Engl révén védhetetlen goalt lő. Négy perczczel későbben Taussig remek beadásából Schaffer az ellenkező sarokba plaszíroz (1 : 1) és hasonló akczióból éri el az MTK a vezetést {21. p ). majd Orth, Schlosser (2) és Schaffer csodaszép játéka után Szabó hatra növeli a goalok számát. Schmiegernek ki­vételesen nem volt jó napja.