4. 1924.09.07 VAC - UTE 2-0
  5. 1924.03.16 UTE - VAC 1-0
...részletek, összes mérkőzes »

2022.07.13, 22:03
    Az UTE csatársorának remek összjátéka révén a második félidőben két vállra terítette a VAC-ot.

UTE-VAC 5:2 (1:1).

Hungária-ut. — Biró: Vértes Imre. —

UTE: Zimmer— Fogl II, Markó— Kelecsényi, Buza, Király— Leitner, Török, Priboj, Csontos, Grossmann. — VAC: Fischer— Singer, Grosz III— Grünblatt, Weisz Gy., Havas - Haar, Engl I, Boros, Péterfreund, Engl II.

UTE kezd
    szél és nap ellen, ennek ellenére az ő támadásainak jegyében indul a mérkőzés. Fischernek egymásután védenie kell Priboj, majd Török lövését, míg a VAC szóhoz juthat. De Engl II. lövése magas, ugy, hogy a siker reményében ismét az UTE támadhat. Priboj szökteti Törököt, akinek remek magas lövése biztos gólnak látszik. A kapufa azonban megmenti a VAC-ot.
    Egyáltalán a VAC kapuja minden percben veszélyben forog, hol Török lő a kapura, hol meg Leitner, de a VAC szerencséje résen van. A VAC-nak csak a 25-ik percben van kilátása sikerre. Haar kitűnő helyzetben üresen áll az UTE kapuja előtt, ámde addig tétovázik, amíg Király beledobhatja magát a lövésébe.
    Az UTE támadásai csak nem szűnnek meg és
    a 27-ik percben végre Priboj a Csontostól kapott labdával áttöri a VAC védelmét és a kapu sarkába védhetetlen gólt lő. (1:0.)
    Csontosnak nemsokára alkalom kínálkozik, hogy javítson az eredményen, de Grossmann centerét magasan a kapu fölé lövi. A VAC ellentámadással felel erre és kornert ér el (36. perc),
    a kornert Engl II. lövi, amelyet Zimmer a tulsó sarokba vár. De a korner rövid, Zimmer megkísérli, hogy kiüsse, a labda azonban a kapufának megy, onnan Vogl II. lábának, majd ismét a kapufának, míg végül a gólba perdül (1:1).
    Most már VAC támadások gyakrabban váltják fel az UTE támadásait, anélkül azonban, hogy eredmény bárhol mutatkoznék.
    Most a VAC játszik szél és nap ellen
    s ugy látszik, mintha az UTE első félidői kezdő lendületét megismételné. Engl II ivelt beadása nagyon veszélyes, Zimmert megrohanják a VAC csatárok, de ő az utolsó pillanatban elhárítja a veszélyt. Ettől kezdve az UTE döntő fölénybe kerül, a győztes gól a levegőben lóg. Ámde Fischer szerencsével párosult tudással teszi ártalmatlanná az UTE belső csatárainak szebbnél-szebb lövéseit,
    míg a 13. percben Csontosnak sikerül Grossmann kornerét befejelnie. (2:1).
    A VAC csak néha jut szóhoz, ezzel szemben az UTE ismételten csodaszép összjátékkal nyomul fel a VAC kapuja felé.
    A 25. percben Grossmann Pribojnak adja át a labdát, aki ismét visszajátssza azt az elöbbinek. Grossmann most már lövésre tálalja a labdát, amelyet Csontos a kapu jobb sarkába lő. (3 : 1).
    A 30. percben egy ártatlannak látszó VAC-támadás alkalmával Zimmer elhagyja a kaput.
    Engl II-nél van a labda, aki centerez, Péterfreund az üres kapuba továbbítja azt, Markó azonban már csak a kapuvonalon belülről tudja kirugni, mire a bíró gólt ítél (3 : 2).
    Most már el is készül a VAC és az UTE csatársor pontos összjátékának teljesen áldozatul esik. Az UTE habozás nélkül
    a 33. és 37. percben ujabb két gólt ér el. Az előbbit Priboj lövi olyképpen, hogy Leitner centerét mellel stoppolja, azután hirtelen fordulattal gólba továbbítja a labdát (4:2), a második gólt pedig Grossmann, Priboj és Leitner munkájának az eredménye. Priboj Grossmann centerével Leitnert kiszökteti, aki lefutja a VAC védelmét és a kapu balsarkába helyezi a labdát (5:2 az UTE javára). Ezután nem változik az eredmény, noha az UTE továbbra is nyomasztó fölényben marad.

Sporthirlap, 1925. szeptember 14.

2. avatar: erdosor
    2018.11.15, 14:40
    Hungária-út: Biró: Vértes.

UTE: Zimmer —- Fogl II., Markó - Kelecsényi, Búza, Király — Leitner, Török, Priboj, Csontos, Grosszmann.
    VAC: Fischer — Singer, Grosz III. — Grünblatt, Weisz, Havas — Haar, Engler I., Boros, Peterfreund, Engel II.

Góllövők: Engel II (37 p.), Haar (73 p.) illetve Priboj (27 p.), Csontos (53 p., 66 p.), Török (?), Leitner (?)