helyszín : ?
  1. Nemzeti Sport: 1.500

2022.09.05, 23:31
    Sabária—Kispest 2:2 (1:1)

Sabária: Weinhardt — Nagy, Blicenez — Pesovnik, Sághy, Vámos — Kása, Mészáros, Stofián, Szladovits, Buresch. — Kispest Dénes- Saguly, Dudás — Raix, Gregor, Csendes — Góliás, Burger, Szabó, Fürstner, Czétényi II.

Bíró: Hertzka Pál.

Szitáló esőben, meglehetősen kevésszámú érdeklődő jelenlétében játszották le a mérkőzést, amelyen a szerdai Ferencváros mérkőzéstől fáradt szombathelyiek egy pontot kénytelenek voltak átengedni szívósan és lelkesen játszó ellenfelüknek.
    A mérkőzés úgy indult, hogy a Sabaria lelépi ellenfelét, sorozatos támadások közepette, Buresch már a 3. percben egyéni játék után a vezető gólt lövi. A mérkőzés további folyamán is állandóan a szombathelyieket látjuk frontban, akiknek csatársora azonban túlságosan puha a kapu előtt. A kispestiek gyors rajtaütésekkel veszélyeztetnek.
    A 26. percben mintegy 18 m-ről szabadrúgás a Sabaria ellen, amelyet Szabó a vetődő Weinhardt hasa alatt juttat a hálóba.
    A második félidőben sem változik a helyzet, legfeljebb kispesti erőteljes védekezés jobban megzavarja a Sabariát. A 18. percben Szladovits Mészároshoz tolja a labdát, aki a tizenhatosról váratlanul lő és a labda a kapufa éléről a hálóba pattan (2:1).
    Kisvártatva a bíró Burgert sorozatos faultjai miatt kiállítja. A Sabaria most elköveti azt a taktikai hibát, hogy a védelembe vonul, ezáltal a kispestiek többször jutnak szóhoz. A 37. percben a hátrahúzódott Stofián akaratlanul hendszet vét és
    a bíró tizenegyest ítél, amelyet Dudás juttat Weinhardt kapujába.
    A mérkőzés a Sabaria-támadásokkal végződik, de Kispest teljes erővel védekezik.

Sporthirlap, 1927. május 23.

2. avatar: erdosor
    2018.11.29, 16:15 (szerk.: 2018.11.29, 17:22)
    Szombathely. 1500 néző. Bíró: Hertzka.

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Blizenez — Pesovnik, Sághy, Vámos — Kása, Mészáros, Stofián, Szladovits, Buresch.
    Kispest: Dénes — Saguly, Dudás — Raix, Gregor, Csendes — Góliás, Burger, Szabó, Fürstner, Czétényi II.

1:0 Buresch (3 p.)
    1:1 Szabó (26 p.)
    2:1 Mészáros (63 p.)
    Kiállítva: Burger (80 p.)
    2:2 Dudás (11-esből) (? p.)