Hungária: Remete Imre — Mandl (Mándi) Gyula, Senkey I Imre - Rebró Béla, Kléber Gábor, Reiner István — Senkey II Gyula, Molnár György, Orth György, Tritz Lőrinc, Jeny Rudolf. Tréner: Orth György.

Sabaria: Weinhardt Ferenc - Nagy János, Karl Viktor Blizenec - Pesovnik László, Sághy Tibor, Vámos Ernő - Takács Ferenc, Kovács Imre, Mészáros István, Szladovits (Szabóky) Géza, Ottokar Buresch. Tréner: Révész Béla.

2022.08.22, 22:12
    Sabaria—Hungária 1:0 (0:0)

Góllövő: Bnresch

Sabaria: Weinhardt - Nagy, Bilcenez - Pesovnik, Sághy, Vámos , Takács, Kovács, Mészáros, Szladovits, Buresch. Hungária: Remete — Mandl Senkey I. - Rebró, Kléber, Reiner— Senkey II., Molnár Orth, Tritz, Jeny.

A helyválasztásnál a Sabaríának kedvez a szerencse, a Szombathely játszik széllel hátban. Az első formás támadást a Sabaria jobbszárnya vezeti s a szombathelyiek látszanak frissebbeknek.
    A l1. percben, Orth egészen tisztára játssza Tritzert, aki azonban holtbiztos helyzetben élesen a kapu mellé lő. A Sabaria kornere a kapu mögé kerül, de nem hoz eredményt a Hungária kornere sem. A 36. percben a Sabaria balszárnyának támadása után a beadott labdát Takács közelről a kapu mellé fejeli.
    A második félidő elején ismét a Sabaria rohamoz, az első percben Mandl hendsze miatt szabadrúgáshoz is jut, de a tizennyolc méterről beadott lövést a védelem parírozza.
    A 23. percben a Sabaria balszárnya, egészen formás támadást vezet, amelynek befejezéseképen Buresch lapos, nem is erős, könynyen védhető lövést küld a kapura, Remete veti magát, de a labda általános elképedésre a keze alatt a hálóba kerül (1:0)
    A 38. percbe Takács valósággal áttöri magát Hungária-védelmem de Rebró parírozza a támadást. A 44. percben Molnár kidriblizi Sághyt, aki a tizenhatos sarkán valamivel belül hátulról elkaszálja, olyan helyzetben amely nem ígért különösebb veszélyt. Boronkay bíró azonban
    habozás nélkül tizenegyest diktál a faultért. Mindenki kíváncsian várja, ki áll a tizennegyes elrúgásához, a rosszul játszó csatárok közül nelyik meri vállalná a felelősséget, igy nem igen akad bátor vállalkozó. Ekkor Orth int Tritznek, hogy lőjje a tizenegyest. Tritz neki is is a labdának minden szem rajta, mikor nagy erővel megrúgott éles lövése a kapu mellett süvít el. Jó bíró volt Boronkay Gábor.