1. Nemzeti Sport: 2.000

2022.11.01, 22:48 (szerk.: 2022.11.02, 20:53)
    Sabaria-Budai 33-as 3:1 (O:1)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovník, Vámos, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok.— Budai 33-as: Gallovich — Beller, Löwy — Szekeres, Kaltenecker, Eichbaum — Schmidt, Czumpft, Kovácsy, Steiner, Ticska

A meccsen megjelent közel kétezer főnyi közönség nagyiramú és helyenként várakozáson felüli szép játéknak volt a tanúja, különösen a Sabariának voltak nagyszerű momentuma.
    Heves iramban kezdődik a meccs . A Sabaria nagy erővel támad, lövést lövés követ, ám a kitűnő Gallovich mindent ment. A 18-ik percben intézi a budai együttes az első szép támadást. Steiner egyéni játékkal átmegy a Sabaria védelmén, Prémet kijátssza, a labdát Crumpftnak adja át, aki a tétovázóan álló Weinhardt felett gólt lő (0:1).
    A gól meglepi a Sabariát és most már a budaiak is gyakrabban szóhoz jutnak. A 25-ik percben Stofián nagyszerű helyzetbe kerül, teljesen szabadon áll, de 10 méterről a kapu mellé lő.
    A 35-ik percben Tárnok megsérül, öt percre kiáll, majd visszajön és végigstatisztálja a meccset.
    A második félidőben a Sabaria ismét nagy erővel kezd. A 9-ik percben Mészáros nagy helyzetet ront el, majd a 15-ik percben Holzbauer és Tárnok összjátéka után a budaiak kapuja elé kerül a labda. Gallovich könnyen foghatná a labdát, amelyet az odarohanó Löwy saját hálójába fejeli. 1:1.
    A következő percben Stófián egy méterről kapu fölé lő. Az iram enged. Változatot játék folyik, majd öt perccel a befejezés előtt a Sabaria óriási finisbe kezd. A 41-ik percben Buresch átjátsza magát a budaiak védelmén, három embert kidribliz,
    ideális centerét Holzbauer egészen közelről védhetetlenül belövi.
    Még el sem hallgatott az ujjongó közönség, amikor az erősen sérült Tárnok végső erejét összeszedve lefut,
    beadását Sfofián elcsípi, Bellért kidriblizi és közelről megszerzi a harmadik gólt.
    Az utolsó két perc szintén a Sabariáé, de az eredmény most már nem változik.