helyszín : ?
játékvezető : Schissler József
  1. Nemzeti Sport: 2.500

2022.09.20, 23:05
    A nagy formában játszó Sabaria biztosan győzte le a szép csatárjátékot produkáló budai csapatot

Sabaria—Budai 33-asok 3:0 (2:0)

Sabaria: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Vámos, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holczbauer, Tárnok. — Budai 33-asok: Zsák — László, Lőwy — Király, Steiner. Eichbaum — Schmidt. Kovácsy. Kaltenecker. Schlosser. Ticska

Bíró: Schissler.

A szép és végig érdekes mérkőzést mintegy 3000 néző előtt folyt le. A szombathelyi csapat már az első percekben magára talál és szebbnél-szebb támadásokkal nyomul fel Zsák kapuja ellen, ám a budai csapat kifogástalanul védekezik. Zsák mindent véd. A 4-ik percben Schlosser éles lövését Weinhardt fogja. A Sabaria támadásait a remek formában levő Tárnok vezeti, de a belsők kifogástalan kombinációja is sűrűn ragadtatja tapsra a közönséget. A játék hullámzóvá válik. A 16-ik percben Tárnok lefut, ideális beadását Stofián kiadja Bureschnek, aki haladéktalanul centerez és Mészáros gyönyörű gólt lő (1:0).
    A szombathelyiek fölénye állandósul és a 20. percben Holzbauer finom passzával Tárnok lefutja a 33-asok védelmét és 16 méterről védhetetlen gólt lő (2:0).
    A 33-asok támadásait a Sabaria védelem könnyen tisztázza. Schlosser egy jó helyzetben hendszet vét. A Sabaria több kornert erőszakol ki. A félidő végefelé Schmidt kitűnően megfut, de Weinhardt kezébe plaszíroz.
    Helycsere után Stofián lövését Zsák robinzonáddal fogja. Eleinte a 33-asok támadnak, Schlosser az 5. percben élesen kapufára lő, Weinhardt megkaparintja a labdát és befelé fordul, de még mindig messze van a kapuvonaltól. A játék változatossá válik, de a Sabaria tempót erősít és döntő fölénybe kerül. A 15. percben Buresch lefut, beadását Holzbauer a kapufára fejeli, a labda a 16-osra pattan vissza, ahonnan a rössel futó Tárnok nagy erővel belövi (3:0).
    Ezután Sabaria fölényes játéka következik. A 29. percben Stofián erős lövését Zsák helyett a kapufa védi, nemsokára Holzbauer lövését fogja Zsák. A 32. percben Tárnok — László kollíciójából kifolyólag— László egy percre kiáll. A Sabaria további támadásait a 33-asok önfeláldozó védelme üggyel-bajjal parírozza.