Bocskai—Vasas Debrecen, fél 6. Bíró: Glück J.

Bocskai—Vasas 3:2 (1:1)
    A Bocskai jobb volt, de könnyen vette a játékot és így csak éppen hogy győzött
    Góllövő: Mátéffy, Possák, Vincze, Mátéffy, Possák
    Debrecen, 1500 néző. Bíró: Glück.
    Mind a két csapatban bajok voltak az összeállítás körül. Budai elrontotta a gyomrát, még szerencséje volt a Bocskainak, hogy Fehér leutazott Debrecenbe. Teleki felkötött karral játszott. A Vasasoknál Egri betegedett meg és így a kapus Bereczky vonult fel a csatársor jobbszélén, míg a tartalékkapus Pintér állt a kapuba. A csapatok tehát így álltak fel: Bocskai: Fehér — Kuti, Remmer — Palotás, Moóré, Keviczky — Markos, Vincze, Teleki, Mátéffy, Hevesi.
    Vasas: Pintér — Szemere, Kemény — Vági, Burger, Kiss — Bereczky, Brunecker, Possák, Küzdényi, Stanzl.
    Az első negyedóra a Bocskai szebbnél-szebb támadásaival telik el.
    — Használt a túra — állapítja meg egyhangúlag a közönség.
    A sok szép kombináció közben alig jön át a labda a felvonáson. A 15. percben a magyar repülők emlékére egyperces gyászszünet következik. A 18. percben kap Fehér először labdát, Stanzl beadását öklözi ki. A 22. percben
    Markos lefut, élesen beadott labdáját Mátéffy habozás nélkül lövi a hálóba. 1:0.
    Általános várakozás ellenére a Bocskai most leáll, kényelmesen iskolázik és bár a Vasas most nincs sehol, komoly gólhelyzet, mégsem alakul ki. Közben Mátéffy hibáz kapu előtt, Moóré faultja miatt megítélt szabadrúgást Fehér védi, Remmer pedig tapsot kap szép játékáért. A közönség unja ezt, bekiabálnak:
    — Vigyázzatok, jön a III. kerület!
    Ennek ellenére továbbra is tologat a Bocskai, ami meg is boszárulja magát. A 44. percben Mooré faultja miatt szabadrúgást ítél a bíró a Bocskai ellen. Burger rúgja mintegy 30 méterről a labdát, amit
    Fehér fog, de közben Remmer is menteni akar, mire mind a ketten elesnek. A labda lassan gurul a kapu felé, Possák otterem és behelyezi a hálóba. 1:1.
    A II. félidő a Bocskai támadásaival indul, de a veszélyes akciót Stanzl vezeti, amiből eredménytelen korner lesz. A. Bocskai most erősít az iramon. Keviczky bombáját Pintér fogja. Két Bocskai-korner, utána a Vasas elkezdi az időhúzást. Főként Kiss Gábor jár elől a taccsra rúgásban. A bíró meg is inti. A közönség biztatására végre energikusabb lesz a Bocskai támadósora...A 27. percben Keviczky indítja el a labdát, ami Hevesin keresztül Vinczéhez kerül.
    Vincze 20 méterről fordulásból ritkán látott szép lövést ereszt meg, ami a nap legszebb gólját eredményezi, 2:1.
    A Vasas folytatja az időhúzást. Kiss Gábor kirúgja a labdát, majd amikor a bíró újra figyelmeztet, nyomban a tribün nézősorai közé rúgja ismét a labdát.
    A bíró erre kiállítja.
    A lefelé haladó Kiss Gábort Schreiber Mátyás, a Vasasok igazgatója alaposan képen teremti.
    Az ügyletes rendőrtisztviselő nem ismerte Schreibert, azt hitte, hogy egy néző inzultálta Kiss Gábort és ezért Schreibert levezettette a pályáról. Csak később derült ki a tévedés. A Vasas Küzdényit vonja hátra a fedezetsorba. A Vasas 10 emberrel is támadásba megy át. Burger küld egy szabadrúgást a 16-osról kapu fölé. Most a Bocskai még egyszer rákapcsol. A 30. percben Markos, beadását Teleki lövi.
    A kapufáról lepattanó labdát Mátéffy behelyezi 3:1.
    A Vasas nem adja meg magát, Possák fejesét Fehér kénytelen védeni. A 42. percben
    Possák formás akció után a Vasasok második gólját lövi. 3:2.