Budafoki MTE-Törley - Bajai FC 0 : 3 17:00

2018.01.12, 14:47 (szerk.: 2019.07.14, 10:14)
    Budafok—Horváth Árpád 0—3!
    BMTE-TÖRLEY—BAJAI FC 0—3 (0—2)
    Budafok, 600 néző. Vezette: Kaibás (Marcsók, Vajda)
    Budafok: Hegyesi — Héjjas, Csiba, Sírmár, Szabó, Bősze, Varró, Bátyi, Takó, Ungi, Szoboszlai. Edző: Sárközi Lőrinc.
    Bajai FC: Szabó — Szűcs, Kovács B., Raffai, Faddi, Kiss, Koch (Palla az 50. percben), Kovács,I. (Gombás 62. percben), Horváth Á., Tóth, Ádám. Edző: Rónai Sándor.
    Kiállítva: Raffai a 24. percben.
    22. perc: Koch átadásával Horváth A. kilépett a védők közül és szép mozdulattal a jobb alsó sarokba lőtt. 0—1.
    24. perc: Raffait lerántásért a játékvezető teljesen jogosan kiállította.
    28. perc: Ungi tört be a bajai 16-oson belülre, közeli lövését Szabó nagy bravúrral védte.
    31. perc: Szabónak ismét szüksége volt minden tudására, amikor Szoboszlai közeli fejesét tolta ki a léc alól.
    41. perc: Szinte egy kapura játszott a Budafok, az emberhátrányban küzdő bajaiak lelkesen védekeztek és egy ellentámadás végén Faddi fejjel Horváth Á. elé csúsztatta a labdát, aki ezúttal sem hibázott. 0—2.
    70. perc: Ezúttal is egy villámgyors bajai ellentámadás bizonyult eredményesnek a remek formában lévő Horváth Árpád sorra cselezte ki a védőket és egyéni játék végén beállította a végeredményt.
    Az első félidőben remekül kezdett a bajai csapat és a vezetés megszerzése után úgy tűnt, hogy Budafokon sem lesz különösebb gond ezen a mérkőzésen. Ám Raffai kiállítása érthetően megzavarta a vendégcsapat játékosait. A létszámfölénybe került hazaiak mindent egy lapra föltéve rohamoztak, a levegőben lógott az egyenlítés. Ám a bajai védelem Szabó László kapussal az élen hősiesen állta a rohamokat és Horváth Árpád a félidő lefújása előtt újabb góllal növelte a vendégek előnyét. Szünet után semmit sem változott a játék képe, támadtak, a hazaiak, de erejükből csak három kapufára tellett. Ennél jobb kezdést nem remélhettünk a BFC labdarúgóitól.
    Kitűnt: Szabó L., Horváth Á., Kovács B., illetve Csiba.
    Sárközi Lőrinc: Meglepett bennünket a Baja korszerű és harcos játékstílusával. Nagyon csalódott vagyok.
    Rónai Sándor: Fegyelmezett tudatos játékunknak köszönhetjük bravúros győzelmünket. Ilyen jó kezdést álmomban sem reméltem, jó lenne hasonlóan folytatni az elkövetkező fordulóban.

Forrás: Petőfi Népe, 1992-08-17