2017.10.05, 19:54
    Lehűtve fogyasztották Baján a Törleyt
    BAJAI FC—BUDAFOKI LC 2—0 (1—0)
    Baja, 1200 néző. Vezette: Szabó (Nagy, Arany)
    Bajai F C : Szabó— Palla, Kiss, Ádám, (Szabó Z. a szünetben), Szűcs, Kovács, Faddi, Koch, Szili (Horváth a 70. percben), Rumán, Csintalan, Edző: Rónai Sándor
    Budafoki L C : Erdélyi— Héjjas, Garas, Kozacsenkó, Szabó V., Kardos, Ódor, Bősze, Takó, Szorokin, Szabó L. Edző: Gáspár József.
    Sárga lap: Kardos a 3., Kozacsenkó az 57. percben.
    Kiállítva: Héjjas a 65. percben.
    3.perc: Rumán meglépett a felezővonalnál egy lepattanó labdával, de mire gólhelyzetbe került volna, Kardos lerántotta, amiért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Faddi a kapufára bombázta.
    5. perc: Szili jobbról a kapu elé ívelte a labdát és az üresen maradt Csintalan kapásból kapura küldte, de
    csak a felső lécet találta el.
    22. perc: Faddi 40 méteres pontos átadása Rumánt hozta helyzetbe, a csatár kicselezte védőjét és a kifutó Erdélyi mellett 15 méterről a jobb sarokba lőtt. 1— 0.
    38. perc: Szili jobbról ívelt be szabadrúgást, Rumán ugrott a legmagasabbra, de fejéről a kapufára pattant a labda.
    50. perc: Előbb Bősze, majd Szabó V .próbálkozott távoli lövésekkel, ezután pedig egy gyors támadás végén Ódor 15 méteres bombáját hárította lábbal a bajai kapus.
    68. perc: Faddi egy lepattanó labdával megiramodott a felezővonalnál, am ikor Héjjas utolsó emberként lerántotta. Jogosan villant a piros lap.
    78 perc: Palla felrúgta Takót a 16-oson belül, amiért jogosan járt a büntető. Szorokin 11-esét Szabó László a jobb sarokból megfogta!
    80. perc: Rumán a saját térfeléről indulva lefutott mindenkit, és a kétségbeesetten kifutó Erdélyi mellett 13 méterről beállította a végeredményt. 2— 0.
    A hazaiak az első félidőben akár többgólos előnyt is szerezhettek volna, de a Rumán, Csintalan csatárpáros rendre kihagyta Szili gólpasszait. A szünet után kiengedett a Baja, a vendégek 10 emberrel is felülkerekedtek, többet és veszélyesebben támadtak, csak Szabó kapus bravúrjainak köszönhető, hogy nem sikerült egyenlíteniük.
    Kitűnt: Rumán, Szabó, Faddi, Csintalan, illetve Garas, Szabó V., Bősze.
    Rónai Sándor: — Egy játékosom szerint: a hét végén jólesik a Törley pezsgő.
    Gáspár József: — Gratulálok a csapatomnak a szünet utáni kitűnő játékáért.

Forrás: Petőfi Népe, 1993-10-11