Győri Vasas ETO - Újpesti Dózsa SC 5 : 1 16:30

Győri Vasas ETO - Újpesti Dózsa 5:1 (2:0)

Győr: Tóth-Kiss,Orbán,Izsáki-Palotai,Morvai-Keglovich,Takács,Orosz,Korsós,Povázsai.
    Edző: Hidegkuti Nándor
    Ú.Dózsa: Cselényi-Káposzta,Várhidi,Sóvári-Solymosi,Lutz-Lenkei,Göröcs,Bene,Kuharszki,Zámbó.
    Edző: Szusza Ferenc

Gólszerző: 1:0 Orosz (20p.), 2:0 Orosz (36p.), 3:0 Keglovich (48p.), 4:0 Korsós (67p.), 4:1 Lenkei (73p.), 5:1 Takács (76p.).

"Nem járt ilyen szerencsével Solymosi Ernő, az újpestiek kitűnő fedezete, akinek a Győr elleni idegenbeli bajnokin kellett kapusmezt öltenie. Cselényi kapus ugyanis az első percben kézfejtörést szenvedett, s mivel 1964-ben még nem lehetett cserélni, a népszerű Pixi állt a háló elé. Nem kímélték a győriek, Orosz kétszer, majd Keglovich talált az újpesti hálóba. A második félidő közepén Solymosit Zámbó váltotta fel, akit Korsós és Takács állított megoldhatatlan feladat elé. Az újpestiek 5:1-es vereséggel távoztak a Rába partjáról, a sportlap értékelése szerint a két szükségkapus közül Solymosi nyújtott jobb teljesítményt. Erről a dicséretről bizonyára szívesen lemondott volna"