Újpesti Dózsa SC - Diósgyőri Vasgyárak TK 3 : 0 17:00

2016.05.25, 20:05
    Ú.DÓZSA—DIÓSGYŐR 3:0 (2:0)

Csípős hideg várta a Megyeri úti pályán a szombat délutáni második bajnoki mérkőzés résztvevőit. Bene szabadrúgása vezette be a mérkőzést, de a bomba a felső lécről visszapattant és Kovács szögletre mentett. Az újpestiek irányították a játékot. A 6. percben Göröcsnek meghúzódott a lába, helyére Nagy jött be. A 13. percben Dunai II. hagyott ki nagy helyzetet, majd az első komolyabb diósgyőri támadás végén Horváth mellé lőtt. A félidő közepén az újpestiek két gyors gólt szereztek. A 21. percben Nagy kapura lőtt, a labdát Veréb kiütötte, Dunai II. hat méterről a hálóba lőtt. (1:0). A 24. percben Fazekas átadását Bene értékesítette. (2:0).
    A második félidőben folytatódott az újpesti fölény. A csatárok nem fukarkodtak a lövésekkel, de Veréb, a diósgyőriek kapusa nagyon jó napot fogott ki. A 63. percben Fazekas került nagy helyzetbe, de a kapu fölé lőtte a labdát. Egy perc múlva Bene a hálóba talált — lesről — így a gól érvénytelen volt. A vendégek csak nagyon ritkán jutottak el az újpesti kapuhoz. A 78. percben Salamon tört előre, de fölé lőtt. A 79. percben Zámbó labdáját Veréb öklözte a mezőnybe. Dunai II. finise következett: a 85. percben fejessel állította be a végeredményt. (3:0).