hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
helyszín : London, Empire Stadium, Wembley
játékvezető : Schwinte Pierre (Franciaország)
  1. nso.hu: 50.000
  2. thefa.com: 50.000
  3. englandstats.com: 70.000

2021.07.19, 17:04
    Alf Ramsey: Nagyon örülök a győzelemnek, már csak azért is, mert legutóbb, amikor én ját­szottam a magyarok ellen, 6:3 volt az eredmény. Jegyeztem a kihagyott gólhelyzeteket, és a kimutatás alapján most is 6:3 lehetett volna a mérkőzés, csak ezúttal — a mi javunkra. Tet­szett az angol csapat játéka, mezőnyben jól építettek a mieink, csak a 16-oson belül akadtak hibák. Elégedett va­gyok a védelemmel is, annál inkább, mert jól rombolták a magyar támadásokat. Vélemé­nyem szerint a magyar csapat ott lesz a VB 16-os döntőjében.

Báróti Lajos: Csatársorunk gyenge já­téka miatt vesztettünk. Noha elöl Bene lendületes volt, a gól­helyzeteket azonban elkapkodta. Nem volt túl gyors a játék, az első félidőben az angolok tá­madtak többet, a második negyvenöt percben viszont a mieink voltak aktívabbak.

Népsport, 1965.06.06

2021.07.19, 17:02

3. avatar: Longinus
    2019.05.05, 06:48
    képA kezdésre bevonuló csapatok, elöl Sipos és Moore.képVarga és Bene támadja az angol kaput. Képek: Football Classics 1 Mighty Magyars Facebook

4. avatar: pirospont

5. avatar: fgymat
    2009.05.22, 21:33 (szerk.: 2021.07.24, 13:55)
    A világbajnoki küzdelmek megkezdése előtti felkészülési mérkőzésnek tekintette mind a két csapat a találkozót.

Az angol kapitány, Ramsey részese volt a legendás 6-3-as mérkőzésnek. Most jó taktikával készítette fel csapatát a magyarok ellen.
    Az első félidőben a hazaiak rá tudták kényszeríteni játékstílusukat válogatottunkra és a vezetést is megszerezték.
    A második játékrészben már mi voltunk a jobbak, de nekünk nem sikerült a kapuba találni.
    Mindkét csapat nagyon sok helyzetet hagyott ki. A védelmek jobban teljesítettek, mint a csatársorok.
    A meccs színvonala nem elégítette ki sem a szakemberek sem a szurkolók igényeit.
    Az angolok kapitánya szerint, a jegyzetei azt mutatták, hogy ha a helyzeteit mindkét csapat berúgja, akkor most is 6-3 lett volna az eredmény. A feljegyzések bizonyára kicsit "csaltak", de az tény, hogy most inkább a hazaiak érdemeltek győzelmet.