Судьи - Саар, Хлопотин и Меньшиков (СССР).
    Источник: Дунантул Напло, 1959. 11. 06.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2015.10.07, 11:06
    1959.Magyar-Nszk a Stadionban.Vidékiként nagy protekcióval sikerült jegyekhez jutni.Tizenegy éves kissrác voltam,és két felnőtt ügyelt,hogy nehogy elsodorjon a tömeg.Totál teltház,és még egy kicsit több is,és komoly viták voltak a számozott helyek elfoglalása ügyében.Még láthattam Bozsikot,Grosicsot,és az ifjú Albertet.Óriási élmény volt.

5. avatar: ingersheim
    2014.08.03, 19:48
    A meccset fél kettőkor kezdték.

6. avatar: ingersheim
    2014.08.03, 19:41
    képAlbert szenzációs szlalomozásával

1959-ben az NSZK öt évvel korábban világbajnoki címet nyert válogatottját fogadta a magyar csapat a Népstadionban. Ez volt a két csapat első találkozója a berni döntő óta. A karácsonyi könyvpiacra a boltokba kerülő, a Dénes Tamás, Hegyi Iván, Lakat T. Károly szerzőtrió az MLSZ gondozásában írt Válogatott gyűjtemény című könyvében így elevenítették fel a szerzők a mérkőzés góljait: A nyugatnémetek az első negyedórát nem úszták meg szárazon: Tichy Lajos – aki két héttel korábban mesternégyest ért el a svájciak elleni 8:0 alkalmával – látványos akciót fejezett be a támadáshoz illő góllal. A második magyar gól messzemenően méltó volt az ifjú Albert Flórián híréhez: az a cselsorozat, amely a 2:0-t megelőzte, minden idők legragyogóbb szólóinak egyikeként került be a futballhistóriába. A második félidőt bevezető briliáns szlalomot nyomban Sándor Károly hasonló attrakciója követte – a közkedvelt Csikar gólját szintén „mesterműnek” minősítették a szakírók –, így a fél kettőkor kezdődő meccsen fél három után néhány perccel már három volt. A közönség tombolása talán Regensburgig is elhallatszott... Ám a hangulatot visszavetette a meghökkentő finis és egy rosszul sikerült csere. Baróti Lajos szakvezető az utolsó negyedórára be akarta állítani a 100. válogatottsága felé „terelgetett” Bozsik Józsefet, de figyelembe vette, hogy a jobbfedezet Bundzsák Dezső jelezte: ő bizony nem szeretne lejönni a pályáról. Mire a tréner lehívta a kitűnően futballozó fiatal Göröcsöt... Ebből még nem lett volna különösebb baj – más húszéveseket is felváltottak már nem feltétlenül jogosan –, ha Bozsik bemelegítésekor Seeler nem szépít, és a hajrára nem esik vissza a magyar válogatott. Tichy ugyan tizenegyesből helyreállította a háromgólos különbséget, de jött megint Seeler, majd a találkozó végén Brülls (a keresztneve: Albert) is a kapuba juttatta a labdát. Grosics Gyula Bázel és Bern után Pesten sem számlált háromnál kevesebbet az NSZK-val szemben (4:3). A magyar csapat összeállítása a következő volt: Grosics – Mátrai, Sipos, Sárosi – Bundzsák, Kotász – Sándor, Göröcs (Bozsik, 75.), Albert, Tichy, Szimcsák.

7. avatar: foci22
    2011.04.02, 11:01
    Azt híszem a legszebb emlékem a focimeccsek közül ez a mérkőzés volt. Sok kiváló játékost ismertem, láttam, de ahogy Flóri játszott ezen a mérkőzésen az felülmulhatatlan, ha van a fociban ilyen.

8. avatar: Giovanni

9. avatar: magyarfutball.hu
    2010.02.26, 18:09 (szerk.: 2018.02.02, 16:03)
    A Népstadion talaja befóliázva az eső ellen:

10. avatar: fgymat
    2009.05.20, 22:06
    Először látogatott magyar földre az NSZK válogatott. Sokan az 1954-es VB döntő (311. mérkőzés) visszavágójának tekintették ezt a meccset. Így voltak ezzel játékosaink is, bár az akkori csapatból már csak Grosics volt tagja a válogatottnak. A másikoldalon is csak egy játékos maradt az akkori csapatból, a jobbszélső Helmut Rahn, aki akkor a németek három góljából az utolsó kettőt lőtte.
    A németek pedig minden bizonnyal szerették volna bizonyítani, hogy nem csak akkor, de most is képesek legyőzni a magyarokat.
    A mérkőzést közvetítette a televízió is.

Az elhatározásnak megfelelő nagy lendülettel kezdett a magyar válogatott. Csak úgy viharzottak a támadások a német kapu felé. Negyedóra kellett azonban az első gólhoz. A mieink még tovább fokozták a támadások erejét. Sok-sok helyzetet kidolgoztak labdarúgóink, de valami mindegyikből hiányzott és a második gól a félidő végéig nem született meg. Kotász a német támadások hárításában remekelt, szinte művészi könnyedséggel oldva meg a feladatot.
    A második félidő varázslatosan indult. Két perccel a kezdés után, a ráérősen sétálgató Alberthez került a labda. Észrevette, hogy most nincsenek társai és úgy döntött egyedül indul a kapu felé. Villámsebesen húzott el a szerelni igyekvő lábak között, mellett. Hol jobbra egy csel, hol balra egy bemozdulás és már hullottak is a védők. A kapussal együtt öt játékost csapott be és a végén a labda a német kapuban állt meg. Egy perc múlva Sándor tört előre. Most nem voltak cselek. Egyenesen, hatalmas lendülettel vágtatott a vendégek kapuja felé és futtából megeresztett lövése alaposan megrezgette a hálót.
    Ezek után esély volt rá, hogy komoly gólkülönbséggel sikerül legyőzni a német válogatottat, még akkor is, ha szemmel láthatóan egy pillanatra sem szűntek meg küzdeni.
    A második játékrész második felében csapatunk kicsit lazított és a vendégek elviselhetővé tudták tenni a vereséget.

Kicsit mindenki szomorkodott, hogy a nagyarányú győzelem elmaradt, de a diadalnak mindenki örült.