Ú. DÓZSA— VASAS 1-1 (0-1)

Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kovács, Tóth — Kisznyér, Kardos — Kiss S., Steidl, Herédi (Szebegyinszky, 63. p.), Fekete, Ambrus (Sarlós, 83. p.).
    Vasas: Kakas — Farkas, Híres, Csorba — Müller (Seres, 46. p.), Balogh — Birinyi, Katona, Kiss L. (Pecha, 69. p.), Csík, Kuti.

Népstadion, 12 000 néző. Jv.: Divinyi.

Kilencven perc alatt több mint egyórás labdás kocogást mutatott be a két csapat. Igaz, remek volt az idő. A negyedórás játék alatt kitűnt, hogy Feketét és Kisst zavarja, sőt feszélyezi, ha gólhelyzetbe kerül (kétszer-kétszer hibáztak), az alicantei formában játszó Müller alibibemutatót tartott. Szendrei pedig komikus gólt kapott: Kiss távoli, már szinte szállni sem tudó labdáját szabályosan bedobta saját kapujába (0-1). Azért akadt ügyes megmozdulás is, elsősorban Katona jeleskedett, friss és ötletes volt, Tóth időnként csak zsarnoki magatartással tudta tartani. Kakas ügyesen és vakmerően védett, Kardos imponálóan nagy lendülettel játszott. Ám voltak olyan kínosan hosszú időszakok is, amikor a publikum kínjában nevetett a szánalmas játékon.

A második játékrész egyetlen eseménye: Kiss S. egyenlített (1-1).

Gól: Kiss L. (34. p.), Kiss S. (75. p.).

Népszabadság, 1983. szeptember 25.

2016.11.27, 19:48 (szerk.: 2016.11.27, 19:49)
    Rang nélküli rangadó

Ú. Dózsa—Vasas 1—1 (0—1)
    Népstadion, 15 ezer néző, v .: Divinyi.

Gólok: Kiss S., illetve Kiss L.

Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kovács J., Kardos, Tóth J. — Herédi (Szebegyinszky, 61. p.), Ambrus (Sarlós, 83. p.), Steidl, Kisznyér — Kiss, S. Fekete.
    Vasas: Kakas — Farkas, Híres, Balogh, Csorba — Müller (Seres, 46. p.), Birinyi, Csik — Katona, Kiss L., (Pecha, 70. p.). Kuti.

Az első meglepetés: Müller Sándor több évi külföldi vendégszereplés után újra játszott a piros-kékeknél. A második: a játékvezető az 5. percben Katona fellökéséért nem ítélt 11-est. A Vasas kezdett jobban, és a veszélyes támadások fél óra eltelte után eredményhez vezettek: a 33. percben Kiss L. vezetgette a labdát, 18 méterről megcélozta a kaput, a nem túl erős lövést követően Szendrei megfogta a labdát, majd beejtette a hálóba (0—1). Óriási potyagól!

Fordulás után Kiss L. a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki; teljesen egyedül állva, 5 méterről helyezte mellé a labdát. A 74. percben váratlanul egyenlített az Újpest: egy szöglet után az üresen álló Kiss S. elé került a labda, aki közelről nem hibázott (1—1).

Úgy látszik, kezd hagyománnyá válni, hogy a kettős rangadón az első találkozó mindig füttykoncerttel ér véget. A két gyengén játszó csapat közül egyik sem érdemelt győzelmet, talán még pontot sem.

Jók: Szűcs, illetve Kakas, Balogh.