Magyarország - Görögország 11 : 1 15:00

1. avatar: Longinus
    2022.11.17, 08:31
    képA magyar válogatott balról: Háda, Szűcs, Zsengellér, Sas, Nemes, Bíró, Titkos, Vincze, Lázár, Balogh, Korányi, Dietz dr. Kép forrása: Antal-Hoffer: Alberttől Zsákig

2022.06.24, 16:43
    A görög kapus elvéti a labdát, mögötte Zsengellér gólba fejeli.
    A görög csapat:

3. avatar: ingersheim

4. avatar: fgymat
    2009.01.01, 13:58
    A FIFA döntése szerínt előszőr Görögországnak és Palesztínának kellett oda-vissza alapon megmérkőznie és mi a győztessel vívtunk csatát a döntőbe jutásért. A görögök lettek az ellenfeleink, hiszen 3-1, 1-0 arányban legyőzték Palesztínát. Februárban az MLSZ felajánlotta a görög szövetségnek, hogy döntsön egyetlen mérkőzés a kijutásról és az legyen Budapesten. Az ajánlatot elfogadták.
    A találkozóra zuhogó esőben került sor.

Negyedóra udvarias ismerkedés után neki lódult a magyar csapat és úgy zuhogtak a gólok, mint az eső. Már az első félidőben tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, hiszen hétszer került a vendégek hálójába a labda. A második félidőben ezekután érthetően nem volt akkora hajtás. Csak négy gólt rúgtunk.
    Az utolsó perc végén, amikor a játékvezető már a szájába vette a sípot megszületett a görögök becsületgólja is.

Bemutatkoztunk a görögöknek! A VB selejtezőn kiütéssel győztünk. Készülődhettünk a nagy tornára. Meg is kezdődtek a viták a játékos keretről. Annál is inkább, mert nem is titkolt álmunk a világbajnoki cím megszerzése volt.