magyarfutball.hu

fénykép helye
nemzetiség
Magyarország
életkor
† 82 évesen elhunyt
(107 éve született)
poszt
kapus
kapcsolódó weboldalak

játékos

pályafutás
Budapest-Rákosfalvai SC
? - 1929
Ferencváros FC
1929 - 1939
Gamma FC
1939 - 1941
eredmények / elismerések
Világbajnoki ezüstérmes (Magyarország 1938)
3-szoros magyar bajnok (Ferencváros FC 1931-1932, 1933-1934, 1937-1938)
2-szeres Magyar Kupa-győztes (1933, 1935)
Közép-európai Kupa-győztes (Ferencváros FC 1937)

edző

pályafutás
Fehérvári DSE
1948 - 1949
Kaposvári Kinizsi
1955 - 1956
Szudán - szövetségi edző
1957 - ?
A császári testőrség klubja, Etiópia
1960? - 1961
eredmények / elismerések
?
fénykép helye

Budapest-Rákosfalvai SC, ?-1929

...

Ferencváros FC, 1929-1939

...

Gamma FC, 1939-1941

...
 
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: Longinus
    2015.05.24, 15:40 (szerk.: 2017.02.15, 20:46)
    kép
    Háda József. Forrás: ftcbk.hu
     
  2. avatar: HSV
    HSV
    2015.03.30, 11:21 (szerk.: 2017.02.15, 20:50)
    1948/49-ben a Fehérvári DSE csapatát irányította.
    Forrás: A Videoton labdarúgó krónikája (1991)
     
  3. avatar: fgymat
    2013.01.12, 07:20 (szerk.: 2017.02.15, 20:49)
    HÁDA József (1911), a Ferencváros FC kapusa, 1932 és 1938 között 16 alkalommal őrizte a válogatott csapat hálóját. Tagja volt 1934-ben az angolok ellen először győztes (2 :1) és az 1938. évi világbajnokságon ezüstérmet nyert magyar együttesnek. – Kiváló képességű, vakmerő, rendkívül ruganyos kapusnak bizonyult. (Ifjúsági sportoló korában magasugrásban kerületi csúcsot ért el.) A labdát biztos kézzel fogta, jól helyezkedett és határozottan, gyorsan avatkozott a játékba. Kitűnő adottságai kellő nyugalommal, higgadtsággal párosultak. A kifutás azonban nem tartozott erősségei közé. Kiváló teljesítményt nyújtott 1934. április 29-én, a Csehszlovákia elleni mérkőzésen (2:2). Hosszabb idő óta Afrikában edzősködik.

    forrás:
    Antal Zoltán és Hoffer József - Alberttől-Zsákig