Pécsi Vasutas SK - Szegedi Vasutas SE 7:2
  17. related matches
  18. help

1. avatar: Golyó
    2020.07.19, 19:06 (szerk.: 2020.07.19, 19:15)
    A PVSK-tól nyert értesülésünk szerint a PVSK újonnan létesített Hun uccai (volt Bőrgyári Torna Klub pályája helyén) sporttelepének pályaavató ünnepségei vasárnap, azaz f. hó 26-án délután yvó órakor kezdődnek. Az ünnepély sorrendje a következő: 1. Hymnus Játsza a Pécsi Levente zenekar. 2. A közönség és a mérkőző csapatok üdvözlése. 3. A pálya felavatása. 4. A SzV-SE (Szegedi Vasutasok Sport Egyesülete—PVSK országos vasutas bajnoksága. — Az ünnepi műsort megelőzőleg y2l órai kezdettel a pécsi KISOK (Középiskolák) válogatottjai és a Délnyugati Labdarugó Alszövetség ifjúsági válogatottjai közötti labdarugó mérkőzés kerül lebonyolításra. Az ünnepi programul bővebb ismertetésére majd még legközelebb visszatérünk, itt csupán azt kívánjuk megjegyezni, hogy a vasutasok pályaavatóján sok olyan esemény szerepel még, melyre sem itt, sem a most kifüggesztésre kerülő falragaszokon helyszűke miatt nem lehet kitérni.

Pécs Napló, 1930. október 22.

A PVSK pályaavató ünnepsége lesz a vasárnap kiemelkedő sporteseménye, mely nemcsak a klub, hanem Pécs városának is nagy eseményt jelent. Ezen az ünnepségen még egy uj otthont kap Pécsett a testkultúra, joggal reméli tehát a vasutas klub agilis és áldozatkész vezetősége, hogy a pécsi közönség nagy érdeklődésével kellően méltányolja a PVSK törekvéseit és a pécsi egyetemes sportért hozott áldozatait, amelyekkel e sporttelep létesítése lehetségessé vált. A pályaavató pro- grammja külön is megérdemli az érdeklődést, mert a PVSK az ország egyik legkiválóbb vasutas csapatával, a Szegedi VSE -vei mérkőzik a vasutas bajnokságért, mig ezt a mérkőzést a pécsi középiskolák válogatott csapatának a délnyugati ifjúsági válogatott csapattal való mérkőzése vezeti be.

Pécsi Napló, 1930. október 25.

2. avatar: Golyó
    2016.05.14, 21:32
    Borzasztóan nézett ki a pálya. A németek az összeterelt, bevagonírozásra váró szarvasmarhákat tartották a pályán. Elképzelhető, milyen piszkot, rendetlenséget hagytak maguk után, milyen felszántott volt a talaj.
    — Egy hét alatt aztán úgy ahogy rendbe hozták a vasutasok, s olyan állapotba került, hogy lehetett rajta focizni — mondja Balassa , aki akkor a PVSK színeiben játszott. — Elkeserítő volt az is, hogy a szertárt kifosztották, s nekünk nem volt rendes felszerelésünk.

Forrás: Dunántúli Napló, 1964. december 20. A felszabadult Pécs első sporteseménye

3. avatar: robi21074
    2014.04.10, 21:22
    Diana Vendéglő SE ott játssza a hazai meccseit a tavaszi szezonban

4. avatar: ingersheim
    2014.04.10, 21:01
    bocs az offért, nem tudja vki, használja-e labdarúgás céljára valamely csapat a várkői (exbőrgyár) pályát?

PSN Zrt. kezelésben van, főleg utánpótláscsapatok, női csapat edzenek ott.

forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018204

5. avatar: fgymat
    2012.07.29, 17:22

Sport
    1957.02.03.

6. avatar: Golyó
    2012.02.26, 23:02 (szerk.: 2014.03.25, 20:29)

Dunántúli Napló 1956.10.27.

7. avatar: Golyó
    2010.07.19, 10:57
    A napokban az öltöző épület összes nyílászáróját kicserélik.

8. avatar: Golyó

9. avatar: Golyó
    2009.10.03, 14:13
    Sajnos nem is lesz az. A 11-es képen látható fákat viszont kivágták, mert már öregek voltak, és a viharok nagyon megtépázták.

Pécs lehet a válogatott mérkőzés helyszíne
    Szó, mi szó, az utolsó pillanatban kellett új pályázatot kiírni az október 10-i szlovénok elleni ENC selejtezőre. Esztergom visszalépésével Fehérvár és Pécs jelezte rendezési szándékát és végül az utóbbi pályázatát fogadta el az Elnökség.
    2009.09.15.

12. avatar: tucher
    2009.05.15, 11:20
    Régen a Pécsi Bőrgyár játszott itt. Nemrég játszottam rajta, egész tűrhető a talaj.

13. avatar: Golyó
    2008.12.22, 13:43
    PMFC női csapata itt rendezi bajnokiait.