Bajai LSE - Békéscsaba 1912 Előre SE 0 : 2 17:00

2019.02.11, 12:01 (szerk.: 2019.02.11, 12:39)
    Rangadót nyert a csabai Előre

Megerősítette vezető helyét a lila-fehér gárda a bajnokságban

Baja - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-2 (0-0)
    Baja, 700 néző

78. p.: Cseke átadásával Krajncz egy testcsellel lefordult és 24 méterről óriási erővel a bal felső sarokba bombázott, 0-1.
    84. p.: Cseke második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott egy rosszul sikerült szerelés következtében.
    87. p.: Eldőlt a mérkőzés. Viniczai hosszú szabadrúgása az ellenfél 16-osán belülre szállt, Okos rácsapott a labdára és 10 méterről a kapus hasa alatt a hosszú sarokba lőtt, 0-2.

Az első játékrészben zömmel mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Mégis a vendégek előtt adódott a 33. percben egy óriási lehetőség, de Szeverényi lövését védte Szélely.

Fordulás uán egy egészen más Békéscsaba jött ki a pályára, agresszivitásban és játékban sokkal jobb teljesítményt nyújtottak az első félidőhöz képest, amely gólokban is megmutatkozott.

A vendégek megérdemelten nyerték ezt a nagyon fontos mérkőzést.

Jó: Jenei, Glavatity ill. Krajncz, Viniczai, Rubus, Závoda, Okos.

Goretich Gábor: Egyenlő erők küzdelméből a taktikusabban és megfontoltabban játszó Békéscsaba megérdemelten nyerte meg a rangadót.
    Szarvas János: Gyengécske első félidő utám, amiben a szél is egy kicsit ludas volt, sokkal jobb második következett és egy klasszis megoldás eldöntötte a mérkőzést.

1. Békéscsaba 22 16 5 1 65-20 53
    2. Baja 22 16 - 6 56-35 48