Monori SE - Békéscsabai 1912 Előre SE 2 : 1 17:00

2019.03.27, 21:07 (szerk.: 2019.03.28, 08:13)
    A bajnok békéscsabaiak keserű szájízzel búcsúztak az idénytől

Monor - Békéscsaba 1912 Előre SE 2-1 (1-1)
    Monor, 200 néző, V: Galambosi M.

6. p.: Juhász Gy. bal oldali beadását Czipó 8 méterről a felső lécre fejelte és az onnan kipattanó labdát Miklya 5 méterről a kapu bal sarkába bólintotta, 0-1.
    41. p.: A békéscsabai csapat jobb oldalán Bokros S. szép cselekkel tört be a 16-oson belülre és remek ballábas lövéssel kilőtte a hosszú sarkot, 1-0.
    54. p.: Nagy kavarodás alakult ki a békéscsabai 16-oson belül, Harman először bravúrral hárított, majd társaitól magára hagyatva egyedül próbált megküzdeni a labdáért, ami kipattant középre és az érkező Csőke úgy lőtt a hálóba, hogy a kapufánál helyezkedő Juhász Györgyről a labda a bal felső sarokba vágódott, 2-1.

A Békéscsaba rossz előjelekkel érkezett a találkozóra, ugyanis több alapembernek számító játékosa sérülés miatt hiánytott, ezért a csapat tartalékosan szerepelt a monori találkozón.

Ennek ellenére jól kezdtek a lilák és mindjárt az elején sikerült megszerezniük a vezetést. Az ezt követő percekben akár növelhette volna előnyét a Békéscsaba, de gólt már nem tudott elérni, csak helyzetekig jutott.
    Fokozatosan feltámadt a hazai gárda és az első félidő végén átvette a vezető szerepet, ennek gól lett az eredménye.

A második játékrész nagy békéscsabai bakival kezdődött, több védő is megakadályozhatta volna a gólt, de végül csak beljebb tudták segíteni a kapuba.
    Ezután hiába próbált a Békéscsaba támadni, hiába birtokolta többet a labdát a hazaiaknál, a Monor védelme jól zárt, így még helyzetekig sem jutott a lila-fehér gárda.

Összességében a nagyobb akarással és lelkesedéssel küzdő monoriak megérdemelten tartották otthon a bajnoki pontokat.

Jó: Csőke. Kerepeszki, Zila, Halgas ill. Harman, Miklya, Tóth-Kovács.

Varga Károly: Maradt hiányérzetem az egész évi szereplésünk miatt.
    Jakab Péter: Örülök a bajnoki címnek, de örülök annak is, hogy véget ért a bajnokság. Az utolsó három mérkőzés jobban is sikerülhetett volna.

1. Békéscsaba 28 18 6 4 52-20