Békéscsabai 1912 Előre SE - Tápiógyörgye 2 : 1 18:00

2019.02.23, 13:27 (szerk.: 2019.02.24, 17:07)
    Rangadót nyert az Előre és vezet

Békéscsaba 1912 Előre SE - Tápiógyörgye 2-1 (2-0)
    Békéscsaba, 1200 néző V: Szántai

19. p.: Brlázs pontos labdáját Okos Dobi elé tálalta, akinek nyolc méteres lövését még bravúrral hárította Ulviczki, de a kipattanó labdát Dobi a kapu jobb oldalába bólintotta, 1-0.
    34. p.: Dobi fejjel megcsúsztatta a labdát a jobb oldalon futó Okos felé, akinek beadását Lengyel 4 méterről becsúszva a hálóba passzolta, 2-0.
    54. p.: Abal oldalon sorozatos védelmi hibák után Bese elé pattant a labda, aki 10 méterről a kivetődő Kollár mellett a kapu közepébe helyezett, 2-1.

Az első félidőben a hazai csapat bajnokesélyeshez méltóan, határozott támadójátékkal lepte meg a vendégeket, akik partnerek voltak a mérkőzésben,hiszen nem álltak be védekezni, hanem nyílt sisakkal, gólratörően játszottak.
    Azonban a csabaiak magabiztos, 2-0-ás megérdemelt előnnyel mehettek az öltözőbe.

A második félidőben feljött a vendégcsapat, különösen a gólja után.
    A csabaiak a középpályán nem tudták felvenni a versenyt a vendégek játékosaival, így nagy küzdelem alakult ki, de végül a Békéscsaba megszerezte a három pontot.

Jó: Tóth-Kovács, Brlázs, Juhász Gy., Lengyel, Dobi, Okos ill. Kiss Á., Kiss Cs., Fehér, Csató.

Jakab Péter: Két különböző félidő volt a mérkőzésen, az egyikben nagyon jól játszottunk, a másikban azonban felhoztuk az ellenfelet. Nagyon értékes győzelmet arattunk.
    Lódi László: A mai mérkőzésen is megmutattuk, velünk minden esélyes csapatnak számolnia kell, de összességében azt mondhatom, a Békéscsaba megérdemelten nyerte meg a találkozót.

1. Békéscsaba 7 6 1 - 16-5 19