Újpest FC - Vasas SC 2 : 2 19:00

2015.11.25, 21:21 (szerk.: 2016.10.21, 13:04)
    Budapest, 2005. augusztus 6., szombat
    Az Újpest FC hazai pályán 2-2-es döntetlent ért el a Vasas ellen a labdarúgó Borsodi Liga második fordulójában.

Újpest FC-Vasas 2-2 (1-1)
    Szusza Ferenc Stadion, 4000 néző, v.: Kassai

gólszerzők: Kovács Z. (18.), Vaskó (86.), illetve Bárányos (41.-
    11-esből), Waltner (75.)

sárga lap: Kovács Z. (45.), Vituska (66.) illetve Németh N. (19.),
    Füzi K. (21.), Molnár Z. (30.), Janjic (69.)

Újpest FC:
    Vlaszák - Vermes, Böjte, Vaskó, Kiss Z. (Vituska, 64.) - Tóth B.
    (Sándor Gy., 65.), Erős K., Gulyás (Feczesin, 78.), Tóth N. - Kovács
    Z., Rajczi.

Vasas:
    Németh G. - Molnár Z., Janjic, Tóth A., Elek - Németh N. (Völgyi,
    63.), Hegedűs, Füzi K., Bárányos - Weitner (Balog, 81.), Waltner

I. félidő:

9. perc: Gulyás ballal tekert a 16-os jobb oldaláról, de néhány centivel a hosszú sarok mellé lőtt.
    18. perc: Tóth N. végzett el egy "trükkös" szögletet a jobb oldalról, és a középen álló Kovács Z. 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).
    41. perc: Bárányos jobb oldali szabadrúgása után középen lerántották Tóth Andrást, amiért a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt a pénteken igazolt Bárányos végezte el, és higgadtan a kapu bal oldalába passzolt (1-1).

II. félidő:

53 perc: Kovács Z. tört be a 16-os bal oldalán, majd 12 méterről a hosszú sarkot vette célba, de csúnyán mellé lőtt.
    62. perc: Tóth N. adott be a bal oldalról, a középen érkező Rajczi pedig 3 méterről Németh Kapusba lőtt.
    75. perc: Weitner lépett ki a leshatáron, és egyedül törhetett kapura, majd rendkívül önzetlenül a támadást követő Waltnernek adott gólpasszt, aki 6 méterről az üres kapuba passzolt (1-2).
    86. perc: Tóth N. bal oldali beívelését a hosszú saroknál érkező Vaskó a kapu jobb oldalába fejelte (2-2).

Az első félidőben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de komoly helyzeteket csak Tóth Norbert pontrúgásaiból tudtak kialakítani. Egy szögletből meg is szerezte a vezetést a lila-fehér gárda, azonban az angyalföldiek egy büntetővel egyenlíteni tudtak a játékrész végén.

A második félidőben az újpestiek továbbra is csak ívelgették a labdát, míg a Vasas egy szép kontra végén megszerezte a vezetést, amelyet megpróbált őrizni, de egy újabb pontrúgásból egyenlített a lila-fehér együttes, így igazságos a döntetlen.

mti, 2005. 08. 06.

2015.11.25, 21:17 (szerk.: 2016.10.21, 13:05)
    NBI, 2. forduló (2005. augusztus 6.): Újpest-Vasas 2-2

2005. augusztus 7., vasárnap

A megfiatalított csapatunk, hazai bemutatkozó meccse következett a Vasas ellenében. A Miskolcon kivívott győzelem után mintegy 4000 újpesti előtt került megrendezésre a mérkőzés. Reméltük, folytatjuk jó szereplésünket, immár hazai pályán.
    Nem csak a szomszédvárak találkozója adta meg a jó alaphangulatot, hanem az is, hogy ezen a meccsen ünnepelte a KORPS a 9. születésnapját, melyhez ezúton is szeretnénk gratulálni! Tisztelet és megbecsülés, amit ez a csoport kivívott magának, a majd 10 esztendő alatt.
    A találkozó kedélyesen csordogált, mígnem a 17. percben Kovács megszerezte a vezetést egy fejessel. Játékunk elég döcögősre sikeredett, nem sok helyzet adódott az angyalföldiek kapuja előtt, és sajnos a 41. percben az egyenlítést is feljegyezhettük!
    A szünetben az elmúlt bajnokságban aranyérmet szerző U-15-ös csapat szolid köszöntése zajlott, míg a második félidő 9. percében, a KORPS egy látványosságot is összehozott, kilenc görögtűz begyújtásával.
    Csapatunk a második félidőben megpróbálta begyömöszölni a vezető gólunk, ám ez a Vasasnak sikerült a 73. percben.
    Már-már azt hittük, hogy pont nélkül maradunk, ám Tóth beadása után Vaskó végül egy pontot érő gólt fejelt, így mentvén meg a csapatot a vereségtől.
    Pár szó a szurkolásról: az előénekes ismét hozta a tőle elvárt szintet és ezúttal sikerült is elég sok embert belevonnia a dalokba.
    Szeretnénk megkérni a D-lelátón helyet foglalókat, hogy minden meccsen próbáljunk meg ugyanilyen intenzitással részt venni a szurkolásban, mert ez a csapat igényli és megérdemli, hogy mellette álljunk!