MTK-Hungária FC - Dunaferr SE 3 : 2 16:45

2017.08.08, 21:26
    A Nemzeti Sport Bagoly öngóljának írja Buzsáky gólját (futbalmanach) és Rósának adja Nikolov lapját (szintén futbalmanach).

2017.06.22, 11:22
    MTK Hungária-Dunaferr 3-2 (1-1)
    Hungária krt., 1000 néző, V: Ábrahám
    gólszerzők: Illés (22., 92.), Bagoly (71., öngól), illetve Tököli (17., 64.)
    sárga lap: Ferenczi (29.), illetve Nikolov (58.), Molnár (59.)

MTK Hungária:
    Hajdu - Komlósi, Smiljanic, Győri - Mónos (Branezac a szünetben), Zavadszky, Jezdimirovic, Füzi (Kanta 78.) - Czvitkovics (Buzsáky 67.), Illés, Ferenczi

Dunaferr:
    Petry - Molnár, Bagoly, Salamon, Kiss - Rósa, Medic (Nikolov 54.), Zováth, Jakl - Tököli, Sowunmi (Lengyel 86.)

A mérkőzés előtt Illés Bélát köszöntötték, akit a hazai futballszakemberek augusztus legjobb játékosának választottak.

17. perc: Füzi balodali szöglete után Győri 10 m-ről a felső kapufára csúsztatta a labdát.
    17. perc: Jakl gurított középre a jobboldalról és Tököli 5 m-ről a bal felső sarokba bombázott (0-1).
    21. perc: Jezdimirovic 20 m-ről megint a kapufát találta telibe.
    22. perc: Illés ugrott ki a dunaújvárosi védők közül, kicselezte Petryt és 4 m-ről a kapu közepébe gurított (1-1).
    64. perc: Zováth átadásával Tököli lépett ki a lesre játszó MTK-védők közül, elhúzta a labdát Hajdu mellett és közelről az üres kapuba gurított (1-2).
    71. perc: Illés adott laposan középre, Buzsáky 6 m-es lövését Petry lábbal védte, de pont Bagolyt találta el, akiről a labda a gólvonal mögé pattant, öngól (2-2).
    92. perc: Buzsáky ugratta ki Illést, a középpályás kicselezte Petryt is és 4 m-ről az üres kapuba továbbította a labdát (3-2).

A szünet nélkül szakadó esőben mindkét csapat játékosai rengeteget hibáztak. Az MTK birtokolta többet a labdát, veszélyesebben is játszott ellenfelénél, s megérdemelten szerezte meg a három pontot.