Matáv Compaq-Sopron - Dunaferr SE 2 : 2 18:00

2017.06.26, 12:40
    Sopron-Dunaferr 2-2 (1-1)
    Sopron, 3000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Sira (32.), Somogyi (58., 11-esből), illetve Zováth (9.), Penksa (53.)
    sárga lap: Szabados (57.), Perger (93.), illetve Zováth (60.), Éger (61.), Nikolov (92.)

Sopron:
    Horváth T. - Vincze, Szabados, Horváth R. - Perger, Csiszár, Somogyi, Tóth I. (Varga, 79.) - Sira (Orabinec, 73.), Tóth M., Nagy T. (Bausz, 88.)

Dunaferr:
    Bita - Molnár (Nikolov, 59.), Éger, Bagoly, Kiss - Rósa, Ja:kl, Zováth, Penksa - Tököli, Sowunmi (Lengyel, 80.)

9. perc: A saját térfeléről induló Rósa szabadon végigvezette a labdát a Sopron térfelén a jobbösszekötő helyén, majd középre adott és az akciót kísérő Zováth 6 m-ről a kapuba lőtt (0-1).
    32. perc: Csiszár szerezte meg a labdát, Nagy Tamáshoz játszott, aki a dunaújvárosi térfél közepén megindult, lerázott két vendégjátékost és 18 m-ről kapura lőtt. Az erős, lapos lövést Bita csak kiütni tudta és az érkező Sira 5 m-ről a kapuba helyezett (1-1).
    53. perc: Rósa ugratta ki a balról jó ütemben középre futó Penksát, aki 10 m-ről a tehetetlen Horváth kapus felett elegánsan emelt a hazai kapuba (1-2).
    58. perc: Nagy T. a 16-oson belül már kissé kisodródott amikor Bagoly buktatta. A 11-est Somogyi a jobbra mozduló Bita mellett a bal alsó sarokba helyezte (2-2).

Nagy iramú mérkőzésen felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat győzelemre játszott. A hajrában a dunaújvárosiaknak volt több helyzetük, de a Sopronnak sikerült megőriznie az egy pontot.