Lombard FC Tatabánya - Debreceni VSC 3 : 2 13:00

2017.07.19, 19:10
    Tatabánya, 2000. november 30. csütörtök (tud) - Labdarúgó NB I, 5. forduló:

Lombard FC Tatabánya-Debreceni VSC 3-2 (1-1)
    Tatabánya, 1500 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Goncalves (33.), Hornyák (50.), Vincze I. (83.) illetve Bajzát (9.), Szabó II Zs. (54.)
    sárga lap: Hornyák (45.), Gelbmann (45.) illetve Vadicska (6.), Flick (6.), Szabó II Zs. (68.), Szatmári (69.), Bajzát (81.)

Lombard:
    Balogh T. - Gelbmann, Cseri, Szalma, Tóth N. (Hornyák, 41.) - Szentjobbi (Kovács A., a szünetben), Goncalves (Kiprich, 70.), Árki, Zsivóczky - Vincze I., Nagy S.

DVSC:
    Balogh J. - Bernáth, Aleksic, Vadicska, Szatmári - Siklósi, Flick, Szabó II Zs., Böőr - Kerekes (Horváth I., 52.), Bajzát

9. perc: Siklósi átadása után Bajzát a félpálya közepétől vezette a labdát, majd 25 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát: a labda a bal alsó sarokban kötött ki (0-1).
    33. perc: Szentjobbi jobboldali átadását követően Zsivóczky a 16-os sarkánál élesen Goncalves elé fejelt, aki 8 m-ről a bal sarokba helyezett (1-1).
    50. perc: Hornyák Nagy S. átadása után egyedül húzott kapura, majd 10 m-ről, higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba (2-1).
    54. perc: Horváth I. jobboldali átadását követően Szabó II Zs. fejelt, Balogh T. először bravúrral védett, majd a középpályás lábbal ismételt, s a kapus ezúttal tehetetlen volt. (2-2).
    83. perc: Zsivóczky 30 m-es átadása után Árki a 16-oson belül Vincze elé emelte a labdát, aki 8 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot (3-2).

Rendkívül jó iramú, változatos találkozón a végig mezőnyfölényben játszó Tatabánya megérdemelt győzelmet aratott.