Újpest FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 3 : 0 17:00

2017.07.22, 13:09
    Budapest, 2000. november 21. kedd (MTI) - Labdarúgó NB I, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Újpest - Zalahús-ZTE 3-0 (1-0)
    Megyeri út, 3000 néző, V: Arany
    gólszerzők: Dvéri (8.), Lőw (65.), Urbán (70.)
    sárga lap: Pető Z. (27.), Lőw (45.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Korolovszky (Kovács P., 71.), Pető Z. (Tamási, 80.) - Kunzo, Dvéri, Tokody, Lőw - Herczeg, Orescsuk (Jenei, 66.)

Zalahús-ZTE:
    Bardi - Kocsárdi, Balog, Csóka, Filó - Bonchis (Cupik, 76.), Nagy L., Gaál (Móri, 85.), Róth (Babati, 73.) - Waltner, Gliha

8. perc: A 16-os baloldali sarkáról végzett el Dvéri szabadrúgást: élesen a kapu elé csavart és a labda az álmélkodó védők, s a meglepett Bardi mellett akadálytalanul jutott a bal sarokba (1-0).
    35. perc: Tokody szép cselsorozatot követően 14 m-ről, tiszta helyzetből fölé lőtt.
    45. perc: Az újpesti kapu előtt egy kavarodás után Gliha elé pattant a labda, de 12 m-es, jobb sarokra tartó bombáját Bíró Sz. bravúrral szögletre ütötte.
    48. perc: Tokody-Orescsuk-Tokody összjáték után a középpályás 7 m-ről, ordító gólhelyzetből fölé bombázott.
    65. perc: Tokody a zalaiak térfelének közepéről remek ütemben ugratta ki Lőwöt, ő átvette a labdát, s 10 m-ről a jobb felső sarokba talált (2-0).
    70. perc: Tokody ezúttal Urbánt hozta helyzetbe, az újpestiek védője még Bardit is kicselezte, majd az ötösről az üres kapuba gurított (3-0).
    78. perc: Kocsárdi került helyzetbe, de a zalaiak védője 7 m-ről csúnyán mellé lőtt.

Gyenge első félidő után feljött az Újpest, s a második játékrészben szinte tetszés szerint alakította ki helyzeteit, amelyek közül kettőt be is lőtt. A lila-fehérek győzelméhez egy pillanatig sem fért kétség.