Budapest, 2000. október 29., vasárnap (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Balaskó (45.), Ferenczi (52. - 11-esből), illetve
    kiállítva: Balaskó (68.), illetve Hompoth (44.)
    sárga lap: Szilveszter (61.), illetve Bány (19.), Fodor (52.), Szalai T. (68.)

MTK Hungária:
    Végh - Szilveszter, Komlósi, Szamosi, Elek (Kincses, 64.) - Schindler, Buzsáky, Bükszegi (Füzi Á., 73.), Madar - Balaskó, Ferenczi

Videoton:
    Milinte - Hompoth, Hosnyánszki, Szalai Cs. (Szalai T., 25.), Lévai - Fodor, Tóth B., Bány (Császár, 82.), Németh - Zombori, Földes (Gyurováth, 90.)

8. perc: Zombori az MTK térfelének közepéről indította Bányt, aki egyet igazított a labdán, majd 18 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (0-1).
    13. perc: Balaskó nagyszerű cselsorozat végén még a kifutó Milintét is elfektette, de kisodródott, és élesen középre lőtt labdáját a gólvonalról mentették a védők.
    44. perc: Ferenczi lódult meg a félpályánál, Hompoth a mezénél fogva visszarántotta. Sápi játékvezető habozás nélkül piros lapot mutatott fel a Videoton hátvédjének.
    45. perc: Madar a 16-os bal oldali sarkáról középre adta a labdát, amit Balaskó átvett, majd 6 méterről a jobb sarokba küldött (1-1).
    52. perc: Madar tört be a fehérváriak büntetőterületére, éppen csak átlépte a 16-os vonalát, amikor Szalai T. buktatta. A büntetőt Ferenczi a bal sarokba helyezte (2-1).
    55. perc: Zombori húzott el a bal szélen, élesen középre lőtt labdáját Földes átvette, majd fordulásból a jobb sarokba lőtte (2-2).
    62. perc: Fodor átadása után Szalai T. csinált egy cselt az MTK 16-osán belül, amikor Elek szerelte. Szalai T. nagyot esett és a játékvezető a 11-esre pontra mutatott. A büntetőt Zombori a bal sarokba gurította (2-3).
    68. perc: Zombori indult volna előre a félpályánál, de Balaskó utánrúgással megakadályozta, Sápi játékvezető őt is leküldte a pályáról.
    88. perc: Madar beívelését Ferenczi a kapufára fejelte.

A rendkívül szervezetten és kulturáltan futballozó Videoton, megérdemelten vitte el a három pontot a B-csoport győztesének otthonából. Az MTK-nak ez volt egymást követően a harmadik veresége a bajnokságban.