Pécs, 2000. október 28., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 14. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Király (57.), illetve Tokody (45.)
    sárga lap: Márton (72.), illetve Herczeg (27.), Ulrich (51.)

Pécsi MFC:
    Matus - Tomka, Dienes, Kutas, Gaál - Gálffy, Toldi (Szabó Zs., 87.), Márton, Berdó (Földvári, 69.), Szekeres (Osztermájer, 63.) - Király

Újpest:
    Bíró Sz. - Kiskapusi, Urbán, Szélesi (Deme, 61.) - Medgyesi, Kovács P., Ulrich, Kunzo, Lőw - Herczeg, Tokody (Pest K., 89.)

45. perc: Kunzo baloldali beadását Tokody 6 m-ről, jobbal a kapu jobb oldalába emelte (0-1).
    57. perc: Szélesi óriásit hibázott azzal, hogy utolsó emberként Márton elvette tőle a labdát. A volt válogatott pécsi játékos Király elé tálalt, aki az ötösről az üres kapuba helyezett (1-1).

Túlzott önbizalommal játszott az Újpest, s a magabiztosság megbosszulta magát, Herczeg egymaga több gólt lőhetett volna, de elszórakozta helyzeteit. A Pécs lelkes játékkal és értékes döntetlennel búcsúzott az NB I-től.