Videoton FC Fehérvár - Pécsi MFC 3 : 2 14:30

2017.07.27, 16:36
    Székesfehérvár, 2000. október 21., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 13. forduló, B-csoport:

Videoton-Pécsi MFC 3-2 (1-2)
    Székesfehérvár, 1000 néző, V: Dubraviczky
    gólszerzők: Földes (13., 80.), Szalai (54.), illetve Márton (30. - 11-esből), Király (45.)
    sárga lap: Lévai (30.), Földes (37.), Zombori (55.), Hosnyánszky (62.), illetve Gálffy (32.), Halász (52.), Szekeres (57.), Márton (64.)

Videoton:
    Milinte - Hompoth (Szalai Cs., a szünetben), Hosnyánszky, Lévai - Németh, Fodor, Sipeki, Tóth B., Csehi - Földes, Gyurováth (Zombori, a szünetben)

Pécsi MFC:
    Matus - Tomka, Dienes, Márton, Halász - Gálffy (Puskás, 75.), Földvári (Berdó, 32.), Szekeres, Kutas - Szabó Zs. (Gaál, 79.), Király

13. perc: Németh visszagurított a jobb oldalról Földes elé, aki
    15 méterről kapásból lőtt a hosszú sarokba (1-0).
    30. perc: Király bal oldali beadását a kaputól 15 méterre szabadon kapta Márton, lekezelte a labdát, közben Csehi beérte, s a pécsi játékos nagyot esett. Dubraviczky játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, melyet a sértett, Márton biztosan lőtt a kapuba (1-1).
    45. perc: Szekeres futott el a bal oldalon, az alapvonalról ügyesen visszagurított, s Király 10 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt (1-2).
    54. perc: Fodor legurított szabadrúgását Szalai Cs. 22 méterről óriási erővel vágta a jobb felső sarokba (2-2).
    80. perc: Földes a jobbösszekötő helyén több védőt kicselezett, majd 10 méterről Dienes lába között a kapu jobb oldalába helyezett (3-2).

Küzdelmes, de mérsékelt színvonalú, sok játékvezetői hibával tarkított mérkőzésen jobb helyzetkihasználásával szerezte meg a győzelmet a Videoton.