Ferencvárosi TC - MATÁV Compaq-Sopron 2 : 1 17:00

Budapest, 2000. október 21., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 13. forduló, A-csoport:

Ferencváros-Matáv Compaq Sopron 2-1 (2-1)
    gólszerzők: Horváth P. (30.), Lipcsei (45.), illetve Preisinger (21.)
    sárga lap: Dragóner (33.), Horváth P. (49.), illetve Vincze G. (29.)

Ferencváros:
    Németh G. - Cheregi, Dragóner, Balog - Földvári (Gera, 62.), Csiszár, Lipcsei (Gyepes, 82.), Vén, Nagy N. - Tóth M. (Szűcs M., 67.), Horváth P.

Matáv Compaq Sopron:
    Borsi - Vincze G., Szabados, Horváth R., Salagean - Tóth M. (Kovács I., 58.), Perger, Somogyi, Kulcsár - Sira (Gerliczki, 78.), Preisinger (Bausz, 78.)

2. perc: Vén tört be a soproniak büntető területére, majd jobb lábbal váratlanul lövésre szánta el magát, a labda a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    17. perc: Tóth Mihály jobb oldali beívelését Horváth P. csúsztatta kapura, Borsi vetődve, bravúrral hárított.
    21. perc: Salagean ment el a bal szélen, beadását Preisinger tiszta helyzetből fejelhette kapura, Németh G. elsőre hárított, de a kipattanót Preisinger másodjára a léc alá vágta (0-1).
    25. perc: Nagy N. húzott el a bal szélen beadását Tóth Mihály 10 méterről a léc alá bombázta. A játékvezető azonban a partjelző intésére les címén érvénytelenítette a ferencvárosiak gólját.
    30. perc: Vén ívelhetett szabadrúgást a soproni térfél közepéről, amit Horváth P. 10 méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-1).
    45. perc: Lipcsei Horváth P. összjáték után visszakerült a labda a ferencvárosiak középpályásához, akinek 14 méteres lövése egy soproni védőn irányt változtatva került a kapuba (2-1).
    70. perc: Lipcsei jobb oldali szögletét Dragóner csak centiméterekkel fejelte a jobb sarok mellé.
    73. perc: Lipcsei szabadrúgását Gera 4 méterről óriási helyzetben fölé bombázta.

Mindkét csapat nyíltan, támadószellemben futballozott, és az adok-kapokban végül a több helyzetet kidolgozó, s azokat jobban kihasználó Ferencváros megérdemelten győzött és előzte meg a tabellán a Sopront.