2017.07.28, 14:27
    Pécs, 2000. október 14., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, B-csoport:

Pécsi MFC-Nagykanizsa 5-1 (3-0)
    Pécs, 600 néző, V: Szarka Z.
    gólszerzők: Szabó Zs. (13.), Dienes (16.), Gálffy (43.), Márton (54. - 11-esből), Király (65.), illetve (Nagy Cs. 80.)
    kiállítva: Zahorecz (37.)
    sárga lap: Király (28.), illetve Bognár Gy. (54.), Gelencsér (66.), Toleski (62.)

Pécsi MFC:
    Matus (Herbert 73.) - Tomka, Dienes, Kutas - Gálffy, Földvári (Berdo a szünetben), Halász, Szekeres (Gaál 66.) - Szabó Zs., Márton, Király

Nagykanizsa:
    Horváth G. (Gelencsér, 35.) - Toleszki - Zahorecz, Svélecz (Bognár Gy. a szünetben), Koller - Farkas, Kovács L., Nagy Cs., Buza - Kocsis, Gordian (Lukács, 34.)

13. perc: Horváth G. kapus alászaladt egy előreívelésnek, Szabó Zs. rástartolt a labdára és 3 m-ről az üres kapuba továbbította (1-0).
    16. perc: Dienest a hosszú labdavezetés közben senki sem támadta meg. Középről kikeveredett a balösszekötő helyére, majd 13 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (2-0).
    37. perc: Zahorecz nyújtott lábbal durván beleszállt Földváriba, ezért kiállították.
    43. perc: Buza röviden hazafejelte a labdát, amit Gelencsér kapus nem ért el, Gálffy viszont igen, és 3 m-ről a jobb alsó sarokba pöckölt (3-0).
    52. perc: A 16-oson belül Bognár Gy. fellökte Kutast, a megítélt 11-est Márton a kapu jobb oldalába helyezte (4-0).
    65. perc: Gálffy beadását Szabó Zs. 5 m-ről elfejelte, a kapusról kipattanó labdát Király 2 m-ről a kapu közepébe bombázta (5-0).
    72. perc: A Márton fellökéséért megítélt 11-est Király a jobb alsó sarok mellé rúgta.
    80. perc: Nagy Cs. egy előreívelésre kiugrott, egyedül rávezette a labdát Herbertre, majd 13 m-ről a bal alsó sarokba gurított (5-1).

A Nagykanizsa gyatrán és fegyelmezetlenül futballozott, örülhet, hogy csak négy góllal kapott ki.