Debreceni VSC - Videoton FC Fehérvár 3 : 1 17:30

2017.07.28, 13:57
    Debrecen, 2000. október 13., péntek (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 12. forduló, B-csoport:

Debrecen-Videoton 3-1 (1-1)
    Debrecen, 2500 néző, V: Hanyecz
    gólszerzők: Kerekes (33. - 11-esből), Schmidt (62.), Ulveczki (90.), illetve Hompoth (15.)
    sárga lap: Kerekes (40.), Siklósi (45.), Bernáth (68.), illetve Lévai (15.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth (Ulveczki 82.), Alekszics, Frida, Szatmári - Siklósi (Hanák 90.), Vadicska, Sándor, Böőr - Horváth (Schmidt a szünetben), Kerekes

Videoton:
    Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lévai - Hompoth (Szalai T. 70.), Fodor, Tóth B., Sipeki, Németh - Földes (Gyurováth 70.), Csehi

15. perc: Csehi kiugratása után Hompoth 12 m-ről jobbról a kimozduló Fekete fölött ívelt a hosszú sarokba (0-1).
    33. perc: Kerekes kapott labdát a vendég 16-oson belül, ütközött Lévaival a játékvezető 11-est ítélt, amelyet a sértett higgadtan a kapu közepébe lőtt (1-1).
    44. perc: szabadrúgáshoz jutott a Videoton, Fodor 18 méteres lövése a felső lécen csattant.
    62. perc: Vadicska ívelt át a baloldalra, Böőr középre passzolt, az érkező Schmidt közelről talált a hálóba (2-1).
    67. perc: Sándor kényszerítőzött Siklósival, majd a visszakapott labdát 7 m-ről, nagy helyzetben mellé lőtte.
    90. perc: Ulveczki cselezgetett a jobb oldalon, majd éles szögből okosan csavart a hosszú sarokba (3-1).

A Debrecen az első félidőben tompán, erőtlenül futballozott a Videoton ezt kihasználva megszerezte a vezetést. Ettől észbe kaptak a hazaiak, és pont annyi erőt mozgósítottak, amennyi elegendő volt a győzelem kicsikarásához.