Debreceni VSC - MTK-Hungária FC 2 : 2 18:00

Debrecen, 2000. szeptember 17., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 8. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Kerekes (56., 68.), illetve Ferenczi (29., 87.)
    sárga lap: Flick (16.), Turján (62.), illetve Szamosi (64.)

Debrecen:
    Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján, Szatmári - Flick (Siklósi, 38.), Vadicska, Sándor, Böőr - Kerekes, Bajzát (Schmidt, 46.)

MTK Hungária:
    Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek - Madar, Erős, Schindler (Szilveszter, 89.), Füzi (Buzsáky, 72.) - Illés, Ferenczi

29. perc: Madar jobb oldali szögletére jó ütemben érkezett Ferenczi, s az ötösről, középről bólintott a hálóba (0-1).
    56. perc: Bernáth húzott el a jobb oldalon, középre adott és Kerekes éles szögből a rövid sarokba lőtt (1-1).
    68. perc: Bernáth futott el a jobb szélen, középre ívelt Kerekes pedig 8 méterről a hálóba fejelt (2-1).
    87. perc: Szamosi 25 méteres szabadrúgását Fekete ütötte szögletre. A sarokrúgást Buzsáky adta be a jobb oldalról, Ferenczi pedig az ötösről fejelt a léc alá (2-2).

Az első félidő gyenge játéka után a Debrecen a második félidőben nagy akarással, erőszakosabban játszva a maga javára fordította a mérkőzést. A végén az MTK egy védelmi hibát kihasználva mentett egy pontot Debrecenben. A mérkőzés egészét tekintve igazságos a döntetlen.