Újpest FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 5 : 0 20:00

Budapest, 2000. augusztus 19., szombat (MTI) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 5. forduló, B-csoport:

gólszerzők: Urbán (34., 83.-11-esből), Dvéri (41., 88.), Medgyesi (78.)
    kiállítva: Gaál (75.)
    sárga lap: Medgyesi (43.), illetve Gaál (34., 75.), Róth (45.)

Újpest:
    Bíró Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Kunzo - Ulrich (Tokody, 75.), Dvéri, Kozma, Tóth I. (Korsós, a szünetben) - Herczeg, Orescsuk (Deme, 81.)

ZTE:
    Turi - Kocsárdi, Strasser, Csóka, Kónya - Nagy L., Balog (Szabó II Zs. a szünetben), Gaál, Róth - Sabo (Babati, 69.), Waltner

34. perc: Herczeget rántották le a kaputól 17 m-re, a megítélt szabadrúgást Urbán a sorfal között a bal alsó sarokba csavarta (1-0).
    41. perc: Dvéri lépett ki a zalaegerszegi védők közül, és 13 méterről a kifutó kapus mellett a bal sarokba helyezte a labdát (2-0).
    51. perc: Kocsárdi átadását Kónya 14 m-ről a bal felső sarokra lőtte, Bíró ritkán látható bravúrral tolta szögletre a labdát.
    67. perc: Herczeg lefutotta a zalaiak védelmét, de lövését a kivetődő Turi hárította.
    76. perc: Róth húzott el a balszélen, élesen középre adta a labdát, s az egyedül a kapu elé érkező Waltner kihagyta a kihagyhatatlant, 5 m-ről a bal sarok mellé lőtt.
    78. perc: Urbán távolról kapura lőtt, a labda Orescsukról Medgyesi elé pattant, aki 12 m-ről, ballal a bal alsó sarokba helyezett (3-0).
    83. perc: Herczeg cselezgetett a 16-os jobboldali sarkánál, a zalai védők buktatták. A büntetőt Urbán a jobb felső sarokba bombázta (4-0).
    88. perc: Tokody ment el a jobb oldalon, visszagurítását Dvéri ballal a bal felső sarokba lőtte (5-0).

Az Újpest lassan lendült játékba, de az első gólt követően - akárcsak korábban a Debrecen ellen - most is lendületesen, támadó szellemben futballozott és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.